Jaký iPhone koupit v roce 2019? Část 1. – Vybíráme to nejlevnější

0 1 405

Dávno jsou pryč časy, kdy měl Apple v nabídce vždy pouze jeden iPhone a to ten nejnovější a uživatele tak nemuseli dlouho přemýšlet nad tím, jaký model si vybrat. Dnes v nabídce Applu nalezneme kromě nejnovějších iPhonů ještě 2 předchozí generace a pokud se podíváme na nabídku jiných prodejců, tak často nabízejí iPhony ještě starší. A jelikož i tyto iPhony jsou dnes vybaveny dostatečně výkonnými procesory, tak jsou stále od Applu podporovány a pro méně náročné uživatele mohou posloužit stále velmi dobře. V dnešním článku se podíváme na ty nejlevnější iPhony, které dnes můžete sehnat a také vám poradíme, kterým modelům byste se měli v roce 2019 již vyhnout.

Které iPhony již nekupovat

iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus

Je dobré upozornit, že stále se dají sehnat některé iPhony, které se již ale v roce 2019 nevyplatí kupovat. Jde především o iPhone 5S, iPhone 6 a 6 Plus. Tyto iPhony některé e-shopy nabízí na velmi nízké ceny, je třeba si ale uvědomit, že se jedná o 5, resp. 6 let staré modely, které již letos s iOS 13 ztratily podporu, v následujících měsících a letech tedy bude velmi rychle přibývat aplikací, které již tyto telefony podporovat nebudou. Tyto modely navíc obsahují pouze 1GB RAM, což je na dnešní dobu již opravdu nedostačující.

Nejmenší a nejlevnější

iPhone SE

Pokud je cena vaším hlavním rozhodovacím parametrem při výběru telefonu, tak pro vás bude nejzajímavější iPhone SE. Tento model byl představen v roce 2016 a vzhledově je identický s modelem 5S, ale hardware obsahuje z modelu 6S – je v něm tedy procesor A9, 2GB RAM a 12Mpx fotoaparát. Na dnešní dobu má telefon nezvykle malý displej, pouze 4 palce, což pro některé může být překážkou, ale pro jiné naopak největší výhodou tohoto telefonu. Jedná se totiž o jeden z nejvýkonnějších takto kompaktních telefonů. Apple tento model stále podporuje a na podzim dostane nový iOS. Nevýhodou iPhonu SE může být horší přední kamera (pouze 1.2 Mpx) a nebo pomalejší čtečka otisků prstů. Všechny nevýhody však maže cenovka, za kterou se tento model dá sehnat. Ta na některých e-shopech začíná již okolo 5 tisíc korun za 16GB variantu. 32GB model začíná okolo 6 tisíc.

Výhody:

– Malé rozměry

– Stále dostačující výkon

– Velmi nízká cena

Nevýhody:

– Horší přední kamera

– Pomalejší Touch ID 1.generace

– Pro někoho již extrémně malý

Levný a stále výkonný

iPhone 6S

Tento model byl představen v roce 2015 a ačkoliv by se dal podle vzhledu zaměnit s předchozím iPhone 6, vevnitř byl tento modle výrazně vylepšenprocesor A9 a 2GB RAM zajistil obrovský nárůst výkonu a iPhone 6S tak i dnes zvládá chod systému a aplikací bez větších problémů. Tento iPhone byl navíc prvním, který podporoval technologii 3D Touch, tedy displej reagující na sílu stisku. Fotoaparát byl také vylepšený, zadní je 12Mpx s podporou „Živých“ fotografií a možností natáčení videa ve 4K. Přední kamera byla také vylepšena na 5Mpx senzor s podporou předního blesku „Retina Flash“. Nevýhodou iPhonu 6S může být horší výdrž baterie, absence stereo reproduktorů či žádná zvýšená ochrana proti vodě a prachu. Nejvíce se vyplatí 32GB varianta – v té se dá iPhone 6S sehnat již od 7000 korun.

Výhody:

– Stále výkonný A9 procesor

– 3D Touch

– Vylepšený přední fotoaparát

Nevýhody:

– Nižší výdrž baterie

– Chybějící odolnost

– Absence stereo reproduktorů

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...