Apple Pencil

0 201

Vydání Apple Pencil bylo oznámeno 9. září 2015 společně s iPad Pro. Oba produkty byly uvedeny na trh 11. listopadu 2015. Apple Pencil je určena pro tvůrčí práci a má citlivost na tlak a detekci úhlu.

Design

Tužka je vyrobena z bílého lesklého plastu. Plastové jsou rovněž hroty, které se dají vyměnit.

Nabíjení

Jeden konec Apple Pencil má magnetický odnímatelný uzávěr. Pod tímto krytem je Lightning konektor, který dovoluje nabíjení baterie přes samotný port na iPadu. Nabíjí se připojením k lightning konektoru a na jedno nabití vydrží průměrně 12 hodin. V případě že je pero vybité a potřebujete s ním rychle pracovat, stačí ho na 15s připojit k nabíjení. Za tuto krátkou dobu se zvládne nabít zhruba na 30 minut další práce.

Funkce

Tužka dokáže detekovat sílu, což umožňuje například tmavší nebo světlejší tahy v aplikaci pro kreslení v závislosti na tom, jak silně na Apple Pencil zatlačíte.

Apple Pencil druhé generace

Apple na konci roku 2018 představil druhou generaci Apple Pencil. S touto novinkou přišlo hned několik vylepšení. Nová gesta, která usnadní a vylepší její používání a sníží latenci (reakční čas, prodleva, zpoždění). U první generace byla latence 49ms. U druhé generace je to rovných 20ms, což je o více než polovinu kratší odezva. K tomu všemu po vydání nového systému iPadOS 13 byla tato odezva snížena softwarově na neuvěřitelných 9ms.

Gesta

Změnami a vylepšením prošla také gesta. Tužka bude reagovat na poklepání a tyto funkce si může každý nastavit výhodně pro sebe. Můžete si například nastavit vyvolání gumy při poklepání a to Vám ušetří několik tahů.

Nabíjení

Apple přepracoval systém nabíjení a nyní lze tužku nabíjet magneticky z boku iPadu. Jedna strana je zkosená a tím pádem docílíme lepšího uchycení, případně se nám nebude kutálet ze stolu.

Vylepšený design

Malá změna se týká i designu. Tužka je matně bílá, a jak bylo již zmíněno, jedna strana je zkosená, kvůli bezdrátovému nabíjení.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...