Jaký iPhone koupit v roce 2019? Část 3. – Nejvyšší třída

0 385

Dávno jsou pryč časy, kdy měl Apple v nabídce vždy pouze jeden iPhone a to ten nejnovější a uživatele tak nemuseli dlouho přemýšlet nad tím, jaký model si vybrat. Dnes v nabídce Applu nalezneme kromě nejnovějších iPhonů ještě 2 předchozí generace a pokud se podíváme na nabídku jiných prodejců, tak často nabízejí iPhony ještě starší. A jelikož i tyto iPhony jsou dnes vybaveny dostatečně výkonnými procesory, tak jsou stále od Applu podporovány a pro méně náročné uživatele mohou posloužit stále velmi dobře. V dnešním článku se ale zaměříme na vlajkové lodě, tedy ty nejlepší a tím pádem i nejdražší iPhony, které Apple nabízí. Které z nich se vyplatí nejvíce?

Nadčasová výbava

iPhone X

Ačkoliv byl iPhone X představen již na podzim 2017, tedy před téměř 2 lety, stále se jedná o jeden z nejvíce prémiových telefonů, které si můžete koupit. Od svého nástupce, iPhonu XS, se vzhledově vůbec neliší a ve výbavě telefonu je také změn pouze minimum. Cena je však u iPhonu X výrazně příznivější. iPhone X byl prvním iPhonem vybaveným displejem technologie OLED, která zajišťuje výraznější barvy a věrnější podání černé. Displej je navíc oproti svým předchůdcům bezrámečkový, 5.8 palcová uhlopřička se tedy vešla do relativně malého těla – iPhone X je pouze o málo větší než iPhone 7 nebo 8. Telefon je vyroben z prémiových materiálů – zepředu i zezadu je sklo, rámeček je pak vyroben z kvalitní oceli. iPhone X je vybaven výkonným Apple A11 procesorem a 3GB RAM, telefon je tedy i po téměř dvou letech velmi svižný a v běžném provozu nepoznáte rozdíl mezi tímto modelem a novějšími iPhony. Kamera je duální s rozlišením 12Mpx a optickou stabilizací na obou čočkách, přední fotoaparát má pak 7Mpx. iPhone X již nemá čtečku otisků prstů, tu ale nahradila velmi kvalitní čtečka obličeje Face ID, která funguje velmi spolehlivě. iPhone X je tedy i v roce 2019 opravdu velmi výhodnou koupí a sám Apple si toho je pravděpodobně vědom, jelikož iPhone X již oficiálně stáhl z prodeje, pravděpodobně aby nenarušoval prodeje novějšího iPhonu XS. U jiných prodejců se však dá stále sehnat a cena startuje na příznivých 20 tisících korunách. Telefon je nabízen v černé (space grey) a bílé (silver) barevné variantě.

Výhody:

+ Stálé vynikající výkon

+ Design stejný jako nejnovější iPhone XS

+ Dnes již příznivější cena

Nevýhody:

– Někomu může vadit „výřez“ v displeji

– Telefon je ze skla, může být náchylnější na poškození

Nejlepší z nejlepších

iPhone XS Max

Pokud chcete to absolutně nejlepší, co Apple momentálně nabízí, tak iPhone XS Max je telefonem právě pro vás. Tento iPhone byl představen na podzim loňského roku a jedná se o současnou vlajkovou loď Applu. Telefon disponuje špičkovými parametry – procesorem Apple A12 Bionic, 4GB RAM nebo obřím 6.5 palcovým OLED displejem. iPhone XS Max také nabízí bezdrátové nabíjení či vylepšenou čtečku obličeje Face ID. Díky své velikosti se do telefonu vměstnala také větší baterie o kapacitě 3174mAh – XS Max vám tedy vydrží déle než jeho menší bratříček XS. Telefon také disponuje odolností IP68 proti vodě a prachu. Fotoaparát byl v iPhonech řady XS také značně vylepšen, focení především pak za horších světelných podmínek bude s iPhonem XS Max mnohem příjemnější. Řada XS je také jako první z iPhonů vybavena funkcí Dual SIM, takže můžete v telefonu zároveň provozovat dvě SIM karty – jednu klasickou fyzickou a druhou elektronickou eSIM. Iphone XS Max však není jen největším iPhonem v historii, je také tím nejdražším v historii – cena za 64GB verzi startuje na českých e-shopech okolo hranice 28 tisíc korun, za větší 256GB variantu zaplatíte nejméně 32 tisíc korun a pokud chcete opravdu to nejlepší a na ceně vám nezáleží, pak Apple nabízí i extrémní 512GB variantu, která se dá sehnat od 38 tisíc korun. Telefon se dá zakoupit v černé, stříbrné a zlaté barvě.

Výhody:

+ Velký a kvalitní displej

+ Výborný fotoaparát

+ Vyšší výdrž baterie

Nevýhody:

– Pro některé již moc velký

– Extrémní cena

A Který iPhone se naopak vyplatí nejméně?

iPhone XS

iPhone XS je spolu s větším modelem XS Max stále aktuální vlajkovou lodí, nicméně bychom jeho nákup příliš nedoporučovali – rozdílů oproti předchozímu iPhonu X je opravdu málo a cena je přitom výrazně vyšší – iPhone XS se prodává od 26 tisíc. Je tedy dle nás výhodnější zakoupit model X, jehož cena je výrazně nižší.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...