Chybí vám u Apple Watch selfie fotoaparát? Již brzy se ho možná dočkáte

0 203

Apple do svých hodinek Apple Watch během posledních několika generací přidal spoustu nových a užitečných funkcí, díky kterým se tyto hodinky staly nejpopulárnějšími na trhu. Jedna funkce však hodinkám stále schází – neobsahují fotoaparát a nelze s nimi uskutečňovat FaceTime videohovory. Je možné, že se to již brzy změní, Apple si totiž patentoval nový mechanismus fotoaparátu v Apple Watch. A možná pro vás bude překvapující, jak se s přidáním modulu kamery do hodinek kalifornský výrobce vypořádal.

Vizualizace nového patentu na kameru zabudovanou do pásku Apple Watch

Americký patentový úřad udělil tento týden Applu nový patent, který popisuje umístění čočky fotoaparátu na Apple Watch. Čocka však není zabudovaná do samotného zařízení, jak bychom si mohli myslet, je ale součástí pásku hodinek. Patent dokonce ukazuje, že by fotoaparát mohl být využitý jako zadní a zároveň i jako selfie kamera. Zajímavostí je, že žádost o tento patent Apple zadal již v roce 2016, několik týdnů po vydání Apple Watch Series 2, povolení však bylo uděleno až teď. Je však poměrně nešikovné, že fotoaparát byste mohli s tímto mechanismem využívat pouze v případě, že budete mít tento přídavný náramek.

Apple Watch neobsahují kameru, jde na nich však vzdáleně spustit kameru na iPhonu

Zda však někdy podobné řešení fotoaparátu na Apple Watch spatří světlo světa, je velmi nejisté. Apple totiž každý týden podává spoustu různých žádostí o patenty, z nichž většinu využije pouze ve svých prototypech a nikdy se neobjeví v reálných produktech. Možná by bylo zajímavější, pokud by se Applu podařilo kameru integrovat přímo pod sklíčko displeje. Taková varianta by pro uživatele byla zcela jistě pohodlnější.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...