Apple opouští šéf designu Jony Ive

0 209

iPhone, iPad, iPod, Apple Watch nebo Mac. Všechny tyto slavné produkty mají jednoho velmi důležitého společného jmenovatele a tím je osoba Jonyho Iva, který více než 27 let působil jako šéf designu Applu a byl tedy hlavním strůjcem vzhledu všech výše zmíněných produktů. Apple dnes v tiskové zprávě oznámil, že Jony Ive společnost v průběhu tohoto roku opustí. Co ho k tomu vedlo a je tohle konec Apple produktů tak, jak je známe dnes?

V tiskové zprávě, kterou Apple dnes vydal, se uvádí, že Jony Ive v průběhu letošního roku skončí jako zaměstnanec společnosti, jelikož zakládá vlastní designovou firmu „LoveFrom“, která zahájí svou činnost v roce 2020. Apple podle tiskové zprávy bude jedním z klientů této nové společnosti, společnost však bude pracovat i na jiných zakázkách než pro Apple. „Ačkoliv již nebudu zaměstnancem Applu, stále v něm budu velmi angažovaný. Doufám, že to tak bude ještě po spoustu dalších let.“ uvedl dnes Ive v rozhovoru pro prestižní magazín The Financial Times. To potvrzují slova šéfa Applu Tima Cooka, který pro stejný magazín řekl, že Apple bude pokračovat na práci ve stejném týmu jako doposud a že je pro ně poctou nadále pracovat i s Jony Ivem.

Jony Ive byl zodpovědný za design těch nejznámějších produktů Applu

Zajímavostí je, že Jonymu se podařilo do své nové firmy přetáhnout i některé další zaměstnance Applu, např. Marca Newsona, který pracoval v designovém týmu Jonyho Iva od roku 2014 a který také oznámil, že bude pracovat pro novou společnost LoveFrom. Agendu Jonyho Iva v Applu prozatím přebere Jeff Williams, který doposud vedl vývoj hodinek Apple Watch. 

Jony Ive je po Stevu Jobsovi a Timu Cookovi jednou z nejvýznamnějších postav v historii Applu. Se společností začal spolupracovat již začátkem devadesátých let, výrazně více prostoru se mu dostalo po návratu Steva Jobsa do společnosti v roce 1997. Jony Ive byl od té doby zodpovědný za veškerý design ve společnosti – hardware a produkty, software a uživatelské prostředí, vzhled všech obalů a balení Apple produktů a dokonce i velké architektonické projekty jako jsou obchody Apple Store nebo dokonce nové sídlo společnosti Apple Park. 

Odchodem Jonyho Iva tak zcela jistě končí jedna velká éra společnosti Apple, nicméně dle vyjádření samotného designéra i šéfa společnosti Apple je patrné, že spolupráce mezi nimi bude i nadále velmi úzká a vliv Jonyho Iva na design v Applu bude minimálně po dalších několik let stále velmi silný. 

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...