Apple vydal třetí beta verzi iOS 13, iPadOS 13, watchOS 6, macOS 10.15 a tvOS 13

0 281

Apple dodržel svou nepsanou tradici a po dvou týdnech v úterý vydal třetí beta verze všech svých nových operačních systémů iOS 13, iPadOS 13, watchOS 6, macOS 10.15 Catalina a tvOS 13. K dispozici jsou zatím pouze vývojářům, druhá veřejná betaverze by se pak podle předchozích zkušeností měla objevit začátkem příštího týdne. Jaké novinky přináší třetí testovací verze?

Máte iPhone 7 nebo 7 Plus? Tak s betou 3 nepočítejte

Vývojáři v Cupertinu pravděpodobně prázdniny nemají a tak poctivě pracují na vyladění nových operačních systémů, aby byly všechny funkce připraveny pro podzimní veřejné vydání. Zajímavostí je, že Apple nevydal třetí beta verzi iOS 13 pro iPhone 7 a 7 Plus, což sám uvedl v popisu známých chyb v nové verzi. Neznamená to, že by tyto telefony podporu ztratily, pouze u nich pravděpodobně Apple objevil závažnou chybu, která pro ně znemožnila vydání nové bety. Při vydání nebylo známo, zda se tyto telefony dočkají opravené verze později nebo budou jejich uživatelé muset počkat na čtvrtou beta verzi. Ve středu se však vyjádřil šéf vývoje iOS Craig Federighi, který potvrdil, že iPhone 7 a 7 Plus se dočkají až následující bety.

Novinky v iOS 13 a iPadOS 13

Třetí beta verze iOS 13 a iPadOS 13 jsme nainstalovali a začali testovat ihned v úterý večer po vydání. Systém obsahuje opravy spousty chyb a jde vidět, že Apple se opravdu soustředí na jeho co nejlepší odladěnost. Spolu s opravami se však v nové verzi objevilo i několik nových funkcí, které předchozí verze neobsahovala, zde je seznam těch, které jsme si během krátkého testování všimli:

  • 3D Touch nyní funguje lépe než na předchozích verzích – funkcionalita však stále není stejná jako na iOS 12.
  • Pro iPhony XS, XS Max, XR a nové iPady Pro je k dispozici funkce “FaceTime Attention Correction”, která při FaceTime hovorech zajistí, že ačkoliv se nedíváte do kamery, ale na displej, tak pro vaši protistranu to bude vypadat, jako byste se dívali přímo na ně.
  • Mírně pozměněno bylo UI při focení screenshotů obrazovky – obsahuje nové funkce.
  • V aplikaci “Find My” můžete nově najít záložku “Me”, kde se zobrazí všechny vaše zařízení na mapě a informace o nich.
  • Pokud máte sluchátka, která podporují rušení okolního zvuku, tak nově tuto funkci můžete zapnout přímo z ovládacího centra.
  • Spousta defaultních aplikací obsahuje nové úvodní obrazovky, kde jsou popsáný nejzásadnější novinky v dané aplikaci.
  • iPadOS nově podporuje více bluetooth myší a po jejich připojení si nyní můžete nastavit velikost kurzoru.

Novinek v systému je ale daleko více, spousta z nich však není na první pohled patrná – často se jedná o optimalizace rychlosti, bezpečnosti či stability systému. Nainstalovali jsme také třetí betaverze macOS Catalina, watchOS 6 a tvOS 13, u těchto systémů jsme si však zatím žádných výraznějších novinek nevšimli. 

Všechny nové systémy byly představeny začátkem června na tradiční vývojářské konferenci WWDC. Apple na ní již léta nové verze systémů představuje a poté je celé léto dolaďuje a k veřejnosti je vypouští spolu s novými iPhony většinou v druhé polovině září. Zatím to vypadá, že tomu i letos nebude jinak.


Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...