Apple představil nové MacBooky! Potěší funkcemi i nižší cenou.

0 263

Apple začátkem týdne spustil svou tradiční kampaň „Zpátky do školy“ a během toho pozměnil i svou nabídku MacBooků. Aktualizován byl MacBook Pro a MacBook Air. Tyto dvě řady jsou nyní jedinými řadami Macbooků, které Apple nabízí – základní dvanáctipalcový MacBook byl z portfolia Applu kompletně vyřazen a také starší MacBook Air 2017 bez Retina displeje již v nabídce nenajdeme. Jaké změny se tedy v nabídce udály?

MacBook Air 2019 – Hodně muziky za málo peněz

Nový MacBook Air je téměř identický s modelem, který Apple představil na konci minulého roku. Obsahuje procesory Intel Core 8.generace, 128 GB až 1TB interního uložiště, 8 až 16 GB RAM a také nový Retina displej. V něm se odehrála jedna z mála změn, kterou můžeme u nového MacBooku Air najít – nově obsahuje funkci True Tone, kterou můžeme znát z iPhonu, kdy se teplota barev na displeji automaticky přizpůsobí okolnímu světlu. Největší novinkou je však cena právě představeného MacBooku Air, u které se udály na Apple velmi netradiční změny. Jelikož se přestal prodávat starý MacBook Air bez Retina displeje, tak nový MacBook Air 2019 zlevnil na jeho úroveň a nově jej tedy Apple nabízí za 32 990 Kč (původní cena byla 35 990 Kč). Pokud jste student, můžete nový MacBook Air pořídit z oficiálních stránek Applu již za 31 011 Kč.

MacBook Pro – TouchBar a Touch ID pro všechny

Nejlevnější MacBook Pro se dočkal výraznějších změn než Air. Doposud byl nejlevnějším MacBookem Pro model z roku 2017, který neobsahoval Touch Bar ani Touch ID. To se nyní změnilo a Apple tyto funkce nabízí již u všech MacBooků Pro. Základní model navíc nyní nabízí čtyřjádrový Intel Core i5 8.generace, starší základní MacBook Pro měl procesory pouze dvoujádrové. Paměťové varianty pak zůstaly beze změny, základem je 128GB s možností upgradu až na 1TB. Apple tyto paměťové upgrady výrazně zlevnil, nově tak za vyšší paměťovou verzi zaplatíte dvakrát méně než dříve. Překvapením je také cena samotného MacBooku. Ačkoliv základní MacBook Pro obsahuje všechny výše popsané novinky, tak šel s cenou dolů – nově začíná na 38 990 Kč (dříve 39 990 Kč). Pokud jste student, tak jej můžete mít již za 36 650 Kč.

Sbohem dvanáctipalcové revoluci

Apple ze svého portfolia také v tichosti odstranil nejmenší Macbook – dvanáctipalcový model poprvé představený v roce 2015. Tento notebook byl při svém představení v mnohém revoluční, jelikož jako první obsahoval spoustu technologií, které doslova prošlapaly cestu k nynějším MacBookům – poprvé se u něj objevil Force Touch trackpad či zcela nová klávesnice, kterou MacBooky používají dnes. Tento model byl také prvním, který odstranil všechny porty ve prospěch pouze jednoho USB-C, což způsobilo mezi uživateli velkou kontroverzi. Ačkoliv byl dvanáctipalcový MacBook v mnohém revoluční, doplatil právě na minimum portů, vysokou cenu a poměrně nízký výkon. Navíc to v posledních letech vypadá, že v této velikosti displeje se Apple snažil tento Macbook nahradit novými iPady Pro, které jsou na tom co se týče přenositelnosti ještě lépe. Spekuluje se však, že Apple se s podobnými MacBooky neloučí úplně – podle nejnovějších (neověřených) zpráv by měl příští rok představit podobně velký MacBook běžící na procesorech ARM.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...