Rozdíl mezi Apple Watch 3 a Apple Watch 4

0 321

Máte Apple Watch 3 a přemýšlíte zda koupit novější model? Nebo zatím nemáte ani jedny a přemýšlíte, které bude lepší koupit.

V dnešním článku se podíváme na hlavní rozdíly mezi Apple Watch 3 a Apple Watch 4.

Design a displej

U Apple Watch 4 je mnohem větší displej než u jejich předchůdců a navíc se zaoblenými hranami, což plně využívá prostor, který je k dispozici, a výsledkem je unikátnější design. Díky většímu poměru zobrazení je řada 4 zcela odlišná od série 3, a to navzdory podobnému designu.

Další změnou si prošla Digital Crown (korunka), která má zabudovaný elektrický snímač srdeční frekvence (EKG), který doplňuje optický snímač tepové frekvence na spodní straně pouzdra hodinek. Korunka má také vylepšení v podobě vibrací, takže při otáčení máme daleko realističtější pocit oproti Apple Watch 3

Malou ale příjemnou změnou prošlo i postranní tlačítko, které je zarovnané s tělem hodinek, minimalisticky teď doplňuje krásný a hladký tvar.

Spodní strana hodinek kde nalezneme optický snímač také prošla změnou. Na Apple Watch 4 je pouze jeden hlavní senzor umístěný uprostřed přístroje.

Modely

Apple Watch 4 se dodává ve velikostech 40 mm a 44 mm.

Základní řada je k dispozici v 18 variantách. Patří mezi ně 6 modelů pouze s GPS, všechny s hliníkovými pouzdry. Poté 12 GPS a LTE modelu, s možností použití hliníku i nerezu.

K dispozici jsou 3 barevné varianty v hliníkové i nerezové oceli se stříbrnou, zlatou a šedou barvou. Pokud jde o možnosti pásků, hliníkové modely Apple Watch 4 jsou dodávány buď s páskem Sport Band nebo Sport Loop, s barvami určenými barvou pouzdra.

Modely řady 4 z ušlechtilé oceli se dodávají buď se sportovním páskem, nebo s řemínkovým páskem.

K dispozici je také 8 modelů řady 4 Nike +, všechny s hliníkovými pouzdry a 9 modely řady Hermès, z nichž všechny mají pláště z nerezové oceli a speciální pásky Hermès. Zatímco všechny standardní modely řady 4 a modely Nike + můžete pořídit v obou velikostech, pouze jeden z devíti modelů značky Hermès je dodáván ve 40 mm a 44 mm. Ostatní jsou pouze 40 mm nebo 44 mm, v závislosti na tom, co si vyberete.

Hardware

Apple Watch Series 3 má pod kapotou dvoujádrový procesor nazývaný S3, spojený s bezdrátovým čipem zvaným W2. Model GPS má pouze 8 GB paměti, zatímco model GPS má 16 GB paměti a připojení LTE. Konektivita LTE znamená, že můžete volat a přijímat hovory a textové zprávy, také provádět všechny úkoly, které chcete na hodinkách sledovat, aniž byste byli v dosahu svého iPhonu.

Apple Watch Series 4 má upgradovaný procesor S4, který je dvakrát rychlejší než S3. Má také bezdrátový čip nové generace s názvem W3. Mnoho hardwarových funkcí je stejných jako u řady 3, včetně barometrického výškoměru, vestavěného GPS a optického snímače srdeční frekvence, ale řada 4 přidává několik doplňků. Vylepšuje akcelerometr z 16 G na 32 G a také dodává digitální snímač srdeční frekvence do digitální koruny, jak jsme již zmínili, což uživatelům umožní měřit EKG.

Software

Série 3 i Series 4 pracují s WatchOS 6. Všechny generace, kromě původního Apple Watch, tak nabízejí podobné funkce, i když je na Watch Series 4 několik funkcí navíc, jako je detekce pádu a funkce EKG. S WatchOS 6 přicházejí vylepšení v podobě samostatné aplikace App Store, sledování zdraví žen, rozšíření funkcí Siri a mnoho dalšího.

Závěrem tedy můžeme říct, že pokud se rozhodujete kupovat a nebo upgradovat z modelu Apple Watch 3, rozhodně se nejnovější model vyplatí. Vylepšení jsou patrná jak HW tak hlavně designově.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...