Apple by měl letos na podzim představit nový 16 palcový MacBook Pro!

0 227

Již od začátku roku se spekuluje o tom, že Apple by měl tento podzim vydat zcela nový MacBook Pro, který by měl mít 16 palcový displej s výrazně menšími rámečky než mají MacBooky nyní. Podle renomovaného deníku Economic Daily News by se tento nový MacBook měl začít vyrábět již v nejbližších týdnech a Apple by ho tak mohl veřejnosti představit na tiskové konferenci v září nebo říjnu. Co dalšího o nové vlajkové lodi MacBooků víme?

MacBooky Pro zatím naposledy výrazně měnily svůj design v roce 2016, tedy již před 3 lety, jsou tedy na místě spekulace o zcela novém modelu. Během letošního roku již několik věrohodných zdrojů potvrdilo, že Apple finišuje práce přepracovaném MacBooku Pro. Ten má mít 16 palcový displej a výrazně menší rámečky než jeho předchůdci, celková velikost notebooku by tak neměla být větší než současný patnáctipalcový MacBook Pro. Rozlišení tohoto LCD panelu by mělo být 3072×1920 pixelů a produkovat by ho pro Apple mělo jihokorejské LG.

Displej však není jedinou novinkou, kterou by měl nový MacBook obsahovat, stále více se totiž spekuluje, že Apple se u tohoto MacBooku vrátí ke starším typům klávesnic, které byly používány u MacBooku před přechodem na tzv. „butterfly“ klávesnice. Tyto klávesnice byly téměř u všech Macbooků velmi nespolehlivé a Apple kvůli nim několikrát spustil svolávací akce na jejich výměnu. Nyní se tak vrátí ke starším typům klávesnic, kterou by však Apple měl značně vylepšit, aby klávesy měly lepší zdvih a psaní bylo tišší.

O hardwarové výbavě nového MacBooku se zatím moc neví, lze však předpokládat, že základní konfigurace toho modelu by měla obsahovat šestijádrový procesor Intel Core i7 9.generace s možností upgradu na Core i9. Operační paměť RAM by měla začínat na dnes již standardních 16GB. Základním uložištěm by se mělo stát 256GB, Apple se tak již konečně vyhne již nedostatečné 128GB variantě. Notebook by měl zachovat TouchBar a čtečku otisků prstů TouchID, nicméně se stále více spekuluje o nasazení technologie skenování obličeje FaceID, stejně jako mají iPhony X a vyšší. Tato informace zatím však zdroji potvrzena nebyla.

Nový MacBook Pro však podle všeho nebude levnou záležitostí. Konečná cena zatím samozřejmě jasná není, podle analytiků se však bude pohybovat okolo hranice 3000 dolarů (okolo 70 tisíc korun bez daně), čímž se tento MacBook zařadí mezi nejdražší dostupné notebooky. Výbava by tomu však měla odpovídat. Do prodeje by tento model měl jít během podzimu, není však jisté, kdy jej Apple světu představí. Na podzim obvykle pořádá dvě keynote – jednu v září, na které se představují primárně nové iPhony a poté většinou jednu v říjnu, která bývá často věnovaná právě Macbookům. Jestli Apple tohle nepsané pravidlo dodrží i letos, je zatím ve hvězdách.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...