Po půl roce s Apple Watch 4

0 159

Apple Watch jsou už přibližně půl roku mým každodenním pomocníkem, a proto je čas udělat pro vás menší shrnutí.

Hodinky mám na ruce každý den a sundavám je pouze při sprchování a na večer když jdu spát. Nevyužívám detekci spánku, protože se snažím hodinky udržet nabité co nejdéle. Na večer je vypnu v úsporném režimu, ale o tom si povíme později. Každý vlastník těchto hodinek, který se snaží využít jejich potenciál na maximum brzy zjistí, že je to opravdu skvělý pomocník, kterého nebudete chtít dát z ruky.

Výdrž baterie

U baterie se oproti předchozím modelům nedočkáme velké změny. Konkrétně můj model 40mm (bez LTE, které zatím stejně není v ČR dostupné) vydrží bez problému 2 dny. Jak jsem psal výše, hodinky vždy na večer vypnu. Kdo nepotřebuje detekci spánku, získá několik cenných hodin navíc.

Od kolegy Adama, který vlastní větší model 44mm vím, že mu hodinky vydrží zhruba 3 dny. Vždy záleží na tom, jak moc hodinky využíváte. Předchozí model Apple Watch 3 42mm měl podle Adama velmi podobnou výdrž.

Větší nebo menší?

Spousta z vás se určitě rozhoduje mezi 44mm a 40mm verzí. Je to na vkusu každého z nás a musím říct, že 40mm mi opravdu vyhovuje. Trochu méně se o hodinky bojím, protože přece jen s větší plochou je větší pravděpodobnost že s hodinkami do něčeho narazíte, ale ten rozdíl není tak velký.

Nemůžeme ani říct, že by větší rozměr měl výhodu v ciferníku, na 40mm verzi se vejdou všechny ciferníky stejně. Pokud má ale někdo větší prsty, rozměr 44mm mu bude díky větší ploše rozhodně více vyhovovat.

Výhody nového modelu

Oproti starším modelům si opravdu rychle zvykám na větší display, který jde více do hran. Sice to na černém pozadí nejde vidět, ale pokud máte například na pozadí ciferníku obrázek, rozdíl je na první pohled patrný.

Trochu tenčí design, vibrační odezva korunky a nevyčnívající tlačítko, to vše jsou další příjemné změny na které si rychle zvyknete. Pokud se pak podíváte zpětně na AppleWatch 3 nebo si je vezmete opět na ruku, rozdíl ihned poznáte.

Závěrem

Nový model se určitě vyplatí, hlavně pokud nevíte jestli koupit starší Apple Watch 3. Starší model je sice levnější ale u novinky jsou takové změny, že se šetřit nevyplatí.

Doporučuji ale ještě měsíc počkat co přinese model Apple Watch 5. V září se budou představovat i nové modely hodinek a je tedy dobré tu chvilku vydržet a počkat si, v čem by měla být novinka lepší.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...