Apple Watch dominují trhu s nositelnou elektronikou!

0 180

Renomovaná statistická společnost Strategy Analytics vydala svou čtvrtletní zprávu o prodejích nositelné elektroniky. Z ní vyplývá, že Applu a jeho chytrým hodinkám Apple Watch se opravdu daří a dokonce se jim meziročně povedlo svůj náskok nad konkurencí ještě navýšit. Jak je tedy na tom tento mohutně rozvíjející se trh co se týče prodejů?

Smartphony klesají, nositelnost zažívá boom

Narozdíl od trhu s chytrými telefony, který již několikátý kvartál po sobě zažívá mírný pokles, trh s nositelnostmi je na strmém vzestup. Zatímco loni se ve druhém kvartálu prodalo 8.6 milionu kusů nositelné elektroniky, letos to bylo již 12.3 milionu. Nárůst prodejů je tedy okolo 44%, což je opravdu masivní vzestup.

Applu se podařilo udržet si své první místo a dokonce ještě se svými Apple Watch zvýšili náskok. Vloni v druhém kvartálu se podle odhadů analytiků (Apple totiž přesná čísla nezveřejňuje) prodalo 3.8 milionů kusů Apple Watch, letos to již bylo 5.7 milionů. Můžeme odhadovat, že většinu z těchto prodejů tvoří nejnovější generace Apple Watch Series 4, která se ukázala být pro Apple opravdu velkým hitem. Chytré hodinky od Applu, tak nyní zaujímají více než 46% trhu, zatímco loni to bylo 44%.

Jako druhý za Applem se umístil Samsung, kterému se podařilo oproti loňsku prodeje své nositelné elektroniky více než zdvojnásobit na současné 2 miliony prodaných kusů. Jako třetí se umístil Fitbit, který spíše stagnoval a podařilo se mu prodat 1.2 milionu kusů (oproti loňským 1.3 milionům). Další výrobce již Strategy Analytics neuvádí a dává je do kolonky „Ostatní“. Můžeme odhadovat, že na dalších místech se umístí známí výrobci jako je Huawei či Xiaomi.

Budoucnost patří Apple Watch

Applu se od uvedení v roce 2015 podařilo z hodinek Apple Watch udělat velmi nenápadně prodejní trhák. Během několika generací se Applu podařilo odstranit počáteční problémy jako například pomalé spouštění aplikací, nízkou voděodolnost či absence mobilního připojení přes LTE. Očekává se, že příští měsíc Apple spolu s novými iPhony představí i Apple Watch Series 5, které by opět měli tyto hodinky posunout o krok dále.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...