2. Díl: Skryté funkce na iPhone, o kterých jste možná nevěděli

0 320

Vítám Vás u dalšího dílu naší série o skrytých funkcích, které obsahuje náš iPhone. Po prvním díle si můžeme všichni s jistotou říci, že jich pro nás má Apple opravdu nespočet a my si v této sérii budeme mít opravdu dlouho o čem povídat.
Dnes si podrobně představíme dalších pět vychytávek doplňku, které v iPhonu máme a ani o nich nevíme. Věřím, že je všichni příznivci Applu, kteří se chtějí dozvědět něco nového, ocení.

Jak si rychle převést peníze do jiné měny pomocí spotlight?

Chceme-li si rychle převést nějakou měnu do jiné, nemusíme zdlouhavě zapínat internetový prohlížeč, ale stačí si na uzamykací obrazovce sjet doleva, kde se nám zobrazí návrhy od Siri a další informace.

My klikneme na horní vyhledávání. Jak víme, tak spotlight funguje v podstatě jako internetový prohlížeč, můžeme do něj napsat cokoliv a poté si to zobrazit v prohlížeči, my si zde napíšeme, stejně jako to píšeme například do Googlu, kolik měny chceme převést a do jaké. Nemusíme si ani otevírat prohlížeč, spotlight nám hned sám vyhodí výsledek.

Změna intenzity svítilny

Určitě jste již někdy narazili na problém s tím, že Vaše baterka v mobilu svítila zbytečně moc. Díky funkci, kdy si můžete nastavit její intenzitu, tento problém vyřešíte. Stačí si najet do ovládacích prvků, podržet prst na svítilně. Teď máme na výběr až ze čtyř intenzit, takže si každý můžeme vybrat tu, kterou právě potřebujeme.

Vyhledání písniček pomocí textu

Pokud máte v mobilu více písniček, jistě jste někdy narazili na problém, že jste zapomněli jméno písničky, ale znali jste text. Apple nám díky jejich funkci, kdy si vyhledáme písničku pomocí textu, hodně pomohl. Stačí si otevřít aplikaci hudba a v hledání napsat kousek textu písničky.

Asistovaný přístup

Všichni občas chceme někomu, třeba svým kamarádům, ukázat něco na mobilu, například video či fotku, ale všichni známe lidi, kteří by byli schopni té chvilky využít a mezitím nám kontrolovat Messenger a všechny další aplikace. Naštěstí nám Apple nabízí funkci asistovaného přístupu, to
znamená, že člověk bude moci používat pouze jednu danou aplikaci, kterou mu dovolíme, a neuvidí ani oznámení z žádných dalších služeb.

Asistovaný přístup zapneme pomocí ovládacích prvků, kam ho musíme nejdříve vložit. To uděláme v Nastavení -> Ovládací centrum -> Upravit ovládací prvky -> Přidáme asistovaný přístup.

Teď si stačí otevřít nějakou aplikaci a v ovládacím centru (nebo trojím kliknutím na uzamykací tlačítko) zapnout tento režim. Nyní se nám zobrazí tabulka, kde pouze asistovaný přístup spustíme.
Následně ho vypneme opět pomocí trojitého kliknutí na uzamykací tlačítko. Pro vypnutí budeme muset zadat kód.

Skenování QR kódu

V dnešní době se využívá QR kód prakticky na všechno. Můžeme pomocí něj platit, máme ho na výrobcích, apod.

Spousta z nás si stahuje spousty aplikací sloužících ke skenování těchto QR kódu. To dnes dělat nemusíme. Stačí si jen do ovládacích prvků přidat skenování QR kódů. Když na něj klikneme, objeví se nám klasický fotoaparát, ke kterému stačí QR kód přiblížit, on si ho již naskenuje a zobrazí výsledek.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...