Známe ceny předplatného Apple TV+ a Apple Arcade!

0 163

Apple na jaře uspořádal velkou keynote zaměřenou na služby, na které představil 3 zcela nové – Apple News+, Apple Arcade a Apple TV+. První jmenovaná byla spuštěna již nedlouho po oznámení, na TV+ a Arcade ale stále čekáme, spuštěny by měly být dle Applu v průběhu podzimu. Nyní však kalifornský gigant spustil interní testování těchto služeb mezi svými zaměstnanci a unikly tak ceny předplatného, které si Apple za tyto služby bude účtovat. Kolik nás budou měsíčně stát?

Apple Arcade: Levněji než se čekalo

Nová služba Apple Arcade má být odpovědí Applu na konkurenci od Microsoftu v podobě Xbox GamePass a nebo Google, který má svou herní službu Google Stadia. Arcade nabídne více než 100 exkluzivních herních titulů, které budete moci za měsíční předplatné neomezeně hrát. Výhodou Apple Arcade je, že hry budete moci hrát na všech vašich Apple zařízeních – iPhone, iPad, iPod, Mac nebo třeba Apple TV. Hry budou kompletně bez reklam a k jejich hraní nebudete potřebovat ani internetové připojení, spustit je budete moci i offline. Na kolik tedy Apple Arcade vyjde?

Dle informací od testerů, kteří dostali jako první přístup, je u služby uvedena cena 4.99 dolaru za měsíc – v přepočtu cca 120 korun. To je výrazně méně než se předpokládalo a dokonce dvakrát méně než je cena podobných služeb u konkurence – Xbox GamePass i Google Stadia stojí shodně 9.99 dolaru za měsíc. Je však nutno podotknout, že v případě konkurence jde o plnohodnotné PC/konzolové tituly, u Apple a jeho Arcade se bude jednat spíše o mobilní tituly. Arcade podle všeho nabídne první měsíc zdarma a službu bude možno sdílet mezi více uživatelů v rámci rodinného sdílení, je tedy pravděpodobné, že Apple nabídne také možnost rodinného předplatného, které při větším počtu členů vyjde cenově ještě výhodněji než při individuálním předplatném. Stejně to nabízí například u hudební služby Apple Music.

Apple TV+ : Kolik za jablečný Netflix?

Videoslužba Apple TV+ byla ze všech tří oznámeným služeb nejvíce očekávaná. O tom, že se Apple chystá konkurovat Netflixu, Amazonu či HBO se spekulovalo již několik let. Nová služba vsází na exkluzivní obsah, který pro Apple budou tvořit světoznámé hvězdy jako například režisér Steven Spielberg či americká moderátorka Oprah Winfrey. O nové službě toho zatím moc známo nebylo, nyní však unikly informace, že Apple plánuje její spuštění v listopadu a že mezi prvními originálními pořady, které budou k dispozici bude „The Morning Show“ s Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, „Amazing Stories“ od Stevena Spielberga, „See“ s Jasonem Momoa, „Truth Be Told“ s Octavií Spencer nebo například dokumentární série „Home“. Zatím však není jisté, zda Apple TV+ nabídne také starší licencované filmy a seriály, stejně jako to má například Netflix nebo zda se zaměří pouze na exkluzivní tituly. Kolik však bude Apple TV+ stát?

Podle nejnovějších úniků to zatím vypadá, že cena Apple TV+ bude 9.99 dolaru za měsíční předplatné – v přepočtu cca 230 Kč. Pokud by se tato informace potvrdila, byla by streamovací služba od Applu narozdíl od výše zmíněného Arcade dražší než konkurence. Netflix i Amazon nabízí základní předplatné za 8.99 dolaru, nová videoslužba Disney+ bude stát 6.99 dolaru za měsíc. Stejně jako u Arcade by měl Apple u TV+ také nabídnout první měsíc zdarma.

V poslední době se také velmi často objevují informace, že Apple plánuje uživatelům nabídnout určitou formu „jednotného předplatného“, které by v sobě zahrnovalo všechny služby, které Apple nabízí – Apple Music, iCloud, Apple News+, Apple TV+ a Apple Arcade. Takové jednotné předplatné by pak pro uživatele mělo vycházet výrazně výhodněji, než kdyby si uživatel služby předplácel jednotlivě. Bližší informace o nových službách od Applu bychom se měli dozvědět na následující keynote, na které výrobce plánuje představit nové iPhony. Datum konání této keynote zatím Apple oficiálně nepotvrdil, dle úniků se však bude jednat o 10.září – oznámení bychom se tedy měli dočkat již v nejbližších dnech.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...