Jak používat kartu v mobilu

0 256

Určitě jste již někdy využili platební či kreditní kartu a někdy jste slyšeli i o kartě, kterou můžete mít ve svém mobilním telefonu. Na iPhonu i na Apple Watch nám je to umožněno pomocí aplikace Wallet, do které si můžeme kartu vložit, a poté již stačí pouze mobil přikládat k platebnímu terminálu, který je vybaven bezkontaktním placením. Možná byste si mohli říct, že je to velmi nebezpečné, protože nám někdo může mobil ukrást a poté již může kdekoliv platit. Právě naopak je to ještě bezpečnější než obyčejná platební karta, jelikož u platební karty můžeme většinou platit do 500 KČ bez zadávání pinu. Takže pokud nám ji někdo ukradne, může si párkrát něco do této částky zakoupit, dokud to po něm nebude chtít zadat pin. Při placení kartou v iPhonu si nás nejdříve mobil ověří buď pomocí TouchID, nebo FaceID podle toho, jaký iPhone máme. Bez toho se platba neuskuteční.

Jaké jsou výhody vkládání karet do iPhonu?

  • Do iPhone nemusíme vkládat pouze platební či kreditní kartu, ale i spoustu jiných, tudíž máme všechny karty přímo po ruce.
  • Nemusíme s sebou všude tahat platební kartu, jelikož nám stačí pouze mobil.
  • Bezpečnější platba díky ověření pomocí TouchID, nebo FaceID.

Jak si přidat kartu do iPhonu?

Přidání karty není vůbec nic těžkého. Pokud přidáváme platební či kreditní kartu, mnohdy stačí mít nainstalovanou aplikaci Vaší banky, ve které si budete, pomocí jednoho tlačítka, moci kartu ihned přidat. Pokud žádnou takovou aplikaci nemáme či přidáváme nějakou jinou kartu, otevřeme si nejprve aplikaci „Wallet.“
Nyní stačí klepnout na +, které se nachází nahoře v aplikaci -> Odsouhlasit podmínky kliknutím na „Pokračovat“ -> Již jen stačí naskenovat Vaši kartu, či vyplnit informace o ní ručně.
Teď již můžete ušetřit místo v peněžence a nosit s sebou jen svůj mobil, kterým můžete platit, kde budete potřebovat.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...