Apple Watch budou schopny monitorovat náš spánek

0 169

Nikomu nejspíše nemusíme ani říkat, jak je pro nás spánek důležitý, protože bychom bez něj nemohli ani existovat. To ví i Apple, a proto nám na svých Apple Watch brzy přinese novou funkci, kterou označuje pojmem „Burrito“ – „Sledování času v posteli.“ Možná zní trochu děsivě, že si nás naše hodinky budou monitorovat ve spánku, ale vůbec se toho nebojte, tato funkce bude úplně jednoduchá.

Nejedná se o žádné natáčení při spaní, co by si mohlo hodně lidí představit, nýbrž se bavíme o monitorování kvality spánku. Uživatel Apple Watch si je bude moci na noc nasadit na ruku a nechat je, aby nám zobrazily data o našem spánku. V aplikaci „zdraví“ se nám zobrazí srdeční frekvence, pohyby při spaní či i hluk v okolí.

Další velmi zajímavou funkcí bude, že Apple Watch budou umět samy vypnout budík, pokud vstanete ještě dříve, než zazvoní. Určitě všichni známe ten pocit, kdy jsme vylezli z postele ještě před ním, zapomněli budík vypnout, a poté jsme se leknuli, co nám to zvoní.
Dále budou obsahovat možnost, kdy se sama zapne funkce „nerušit“ přitom, co vlezeme do postele. Obě tyto nové možnosti velmi oceňuji, jelikož pro nás mohou být opravdu dost praktické a ulehčí nám používání Apple Watch.

Nová funkce monitorování spánku s sebou nese ale jednu menší nevýhodu. V dnešní době je spousta lidé zvyklá si nabíjet všechna svá zařízení v noci, ačkoliv to není vůbec dobře a nikdo to nedoporučuje, protože se tím ničí baterka. Pro Apple Watch to nebude dobře kvůli tomu, že pokud jsme zvyklí si je nabíjet přes noc, nebudeme u toho moci mít hodinky na ruce a využívat monitorování. Pokud tedy chceme znát data o našem spánku, budeme se muset naučit Apple Watch nabíjet během dne.

Tato nová funkce by měla být nejspíše předvedena i s novým modelem Apple Watch příští týden. Ale zda tomu tak opravdu bude, bohužel nemůžeme úplně s jistotou říct.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...