Jak dostat fotografie z iPhonu do počítače

0 251

Každý občas potřebujeme z nějakého důvodu dostat fotografii z našeho iPhonu či iPadu do počítače. Může to být například z důvodu, kdy chceme fotografii někomu poslat či někam sdílet, nahrát si ji bezpečně na externí disk nebo ze spousty jiných důvodů. Apple nám nabízí hned několik možností, my si jich tu ukážeme pár nejjednodušších, které může, dle mého názoru, využít úplně každý z nás.

Využití jiné online aplikace

Možnost, kterou využívá opravdu spousta lidí, jelikož si díky ní ušetří spousty práce. Všichni máme ve svém mobilu nainstalovanou jistě nějakou aplikaci, kde si s ostatními píšeme a často i zasíláme fotky. Každého jistě napadne, že si v takové aplikaci může s někým poslat fotografii, následně se přihlásit v internetovém prohlížeči na stránku s touto aplikací a fotku si stáhnout. Avšak tuto možnost opravdu nedoporučuji, jelikož na nich často ztratíme kvalitu a detaily snímku a také se to nehodí využívat při velkém množství fotografií, jelikož asi není moc příjemné pro našeho kamaráda, když celý chat zaplníme našimi obrázky. Raději bych doporučoval využít například aplikaci Dropbox, kterou sám využívám.

Zaslání do mailové schránky

Znám hodně lidé, kteří si své fotky zasílají do mailu, odkud si je poté stáhnout ze své mailové schránky. Je to sice poměrně jednoduché řešení, ale pokud zasíláme snímku více, může se nám stát, že budeme čekat delší dobu, než mail dorazí.

Přes připojení kabelem do počítače

Spousta z Vás by mi již mohla říct, zda se jedná o moc zastaralé řešení, ale podle mě je úplně primitivní a rychlé. Prostě si připojíme náš iPhone či iPad přes USB do počítače a fotky si poté jen z mobilu vytáhneme, ale z vlastní zkušenosti vím, že se často takovéto fotografie pomíchají a my máme poté problém s jejich řazením.

Přes iCloud

ICloud je podle mě úplně nejlepší a nejjednodušší metoda, kterou využívám i já sám. Stačí sdílet naše fotky automaticky na iCloud a poté se jen přihlásit na jakémkoliv webovém prohlížeči na stránku icloud.com, odkud si fotografie stáhneme. Ty neztratí žádnou kvalitu a můžeme je stáhnout velmi rychle bez jakéhokoliv čekání, jelikož pokud máme zapnuté okamžité sdílení galerie na iCloudu, fotografie tam budou v podstatě hned po jejich vyfocení.
Jediné, co je zde trochu problém, je to, že musíme mít na iCloudu dostatek místa, aby se fotografie zálohovaly. Apple nám k našemu iCloudu dává základně 5 GB místa, my si ale můžeme za přívětivou cenu dokoupit i další (například 200 GB za 79 KČ/měsíčně).

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...