Baterie u nového iPhonu 11 a rychlonabíječka

0 224

Včera večer proběhl velký, již tradiční, Apple event, kde nám jako vždy byly představeny i nové iPhony 11, které sice nepřinášejí žádné převratné novinky, ale i tak si myslím, že obsahují spousty vylepšení, které doplňují vše, co mohlo uživatelům dělat problém a co se uživatelům nemuselo až tolik líbit. Kromě toho nám Apple bude konečně dávat k novým iPhonům i rychlonabíječku.

Nabíjet naše iPhony bylo možné s rychlonabíječkou již dříve, ale adaptér, který by podporoval větší výkon než 5 Wattů, Apple k balení nepřidával a my si ho museli později dokupovat. Nyní bude balení s iPhonem, který bude nést v pojmenování Pro, obsahovat již dokonce adaptér o výkonu 18 Wattů, což je podle mě docela příjemná a radikální změna proti tomu, jak to bylo dříve. Všem nám teď může být jasné, o kolik se zvýší rychlost nabíjení.

IPhone by se měl díky silnějšímu adaptéru zvládnout dobít až na 50% za pouhou půl hodinu, což se nám může opravdu hodit, pokud někam spěcháme a potřebujeme si urychleně nabít mobil bez toho, abychom s sebou brali power banku.

Mimoto by iPhony nyní měly se svou baterií vydržet o hodinu déle, než tomu bylo dříve, což je opět další příjemná změna, kterou ocení jistě každý z uživatelů. IPhone 11 Pro vydrží nyní bez nabíjení až čtyři hodiny a iPhone 11 Pro Max až 5 hodin, což už je co říct.

Sám Apple uvádí na svých stránkách, že výdrž baterie je nyní prodloužena hlavně díky novému Super Retina XDR displeji, který je úspornější až o 15 procent. Dokonce i v novém IOS 13 bude speciální výkonný řadič, který bude směrovat úlohy v čipu tak, aby byl celý systém více efektivní, což opět povede k lepší výdrži baterie.
Apple do iPhonu dává i řadič správy napájení, který zajišťuje a říká, kdy má jaká součástka dostat kolik energie, a následně jí dodává přesně tolik, kolik je třeba, tudíž nikde nedochází k žádné ztrátě.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...