Apple Watch Series 5

0 252

Apple nám představil horkou novinku v podobě nových Apple Watch Series 5. Jaké přinesou změny, a vyplatí se případně jejich nákup? Na to všechno se podíváme v dnešním článku.

Kdo sleduje průběžné informace, asi věděl že v oblasti vzhledu hodinek nás nečeká žádná velká změna. Můžeme se těšit, že budou hodinky postupem času tenší, a že se ještě zvětší display, ale to jsou zatím jen naše domněnky a sami uvidíme, s čím nás Apple dále překvapí.

Jednou z očekávaných novinek, kterou Apple představil je Always-On.

Funkce, díky které hodinky ztmavnou jen částečně, a díky tomu se o krok více přibližují ke vzhledu reálných hodinek.

Always-On

Díky technologii LTPO (Low Temperature Polysilicon Oxide) kterou Apple použil právě v páté verzi hodinek, je možné šetřit baterii i display právě v zapnutém  režimu Always On. Baterie by měla vydržet až 18 hodin i s tímto režimem.

Lze tuto funkci vypnout?

Správná otázka zní: Mohu tuto funkci vypnout? V případě, že sedím v kině nebo jsem na místě, kde se mi nehodí tento nový režim, stačí zapnout možnost „kino“ a hodinky budou stále zhasnuté, jak jsme zvyklí.

Kompas

Jedná se o novou funkci, která Vám umožní lepší orientaci v terénu, a bude kompatibilní s velkou řadou aplikací třetích stran. Lze jej tedy například využít při pozorování hvězd.

Zdraví

K vylepšení došlo i v oblasti zdraví. Nově u Cellular modelů v případě pádu nebo ohrožení zdraví můžete zavolat na tísňovou linku, aniž byste u sebe měli telefon.

Apple podle vyjádření pracuje i na přesné detekci spánku, ale momentálně není jejich technologie na takové úrovni, aby to bylo přínosné pro uživatele.

Kapacita, ciferník, čip a ostatní

Kapacita

U předchozího modelu máme úložiště o velikosti 16GB, nový model ale nabídne velikost 32GB. Největší důvod pro toto navýšení je příchod samostatné aplikace AppStore v aktualizaci WatchOS6. Aplikace tedy budete moci stahovat přímo na hodinkách. Další využití místa navíc je samozřejmě pro hudbu a fotky. Větší úložiště bude k dispozici pro verzi GPS i Cellular.

Čip S5

Hodinky dorazí na trh s novým čipem S5, který je 2x rychlejší než jeho předchůdce S3 (u modelu Apple Watch Series 3). Díky tomuto novému čipu bude přechod mezi aplikacemi a pohyb v prostředí WatchOS daleko plynulejší.

Ciferník

Při představení Apple Watch Series 5 jste si mohli všimnout nového ciferníku. Nese název Meridian a jedná se o jeden z nově představených ciferníků. Další ciferníky jsou pojmenovány: California, Numerals Duo, Gradient, Solar Dial

Apple Watch Studio

Velká novinka pro ty, kteří si chtějí koupit nové hodinky a z pohodlí domova si vybrat přesně ten styl, který k nim pasuje. Můžete si vybrat velikost, materiál hodinek a materiál či barvu řemínku nebo pásku.

Na této stránce, si můžete vybrat mezi více jak 1000 různých kombinací.

Dostupné verze

Hodinky si můžete koupit v různých materiálech jako je bílá keramická verze, titanová verze a nerezová ocel ve variantách Gold, Space Black a Polished. Další varianta z recyklovaného hliníku je ve verzi Gold, Space Black a Polished.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...