iPhone 11

0 222

Zřejmě nejočekávanější novinkou tohoto roku je nástupce nového iPhonu.

Představené modely jsou iPhone 11 (nástupce modelu iPhone XR), iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro MAX (nástupce iPhonu XS a iPhonu XS MAX).

Dnes si podrobněji rozebereme první model, a tím je iPhone 11. Podle prvních informací by se měla jeho cena pohybovat kolem 20.000 Kč. To je momentálně nižší cena než u jeho předchůdce iPhone XR.

Fotoaparát

Nejvýraznější změna proběhla u fotoaparátu. Nově uvidíme na zadní straně dva fotoaparáty. Jeden z nich disponuje 12 Mpx snímačem a clonou f/2.4, optickou stabilizací a automatickým ostřením. Druhý má totožný počet Mpx, ale jeho clona je f/1.8, ovšem bez optické stabilizace a automatického ostření. Největší zajímavostí na druhé čočce je to, že je ultra širokoúhlá. Díky této možnosti budete schopni zachytit až 120° úhel. Obě čočky dohromady spolupracují a z výsledné fotky vytěžíte maximum.

Přední kamera

K vylepšení došlo i u přední kamery, která má také rozlišení 12Mpx a nabídne možnost točení ve 4K při 60 FPS. Bude mít i funkci tzv. Slofies, což je možnost natočit zpomalené selfies.

Dark mode

Apple také představil možnost nočního režimu. Pokud budete fotit v noci nebo v šeru, fotky budou daleko jasnější. Při prezentaci tohoto režimu vypadaly fotky opravdu ohromně.

Quick Take

Velmi užitečné vylepšení přišlo v podobě funkce Quick Take. V praxi to znamená že, jakmile zapneme fotoaparát, stačí podržet prst na virtuální spoušti a kamera místo focení začne nahrávat. Nemusíte tedy přepínat z režimu foto do režimu nahrávání. Funkce bude rozlišená přidržením prstu a jeho posunutím do jedné nebo druhé strany. V jedné straně bude nahrávat video a v druhé straně vyfotíte několik snímků za sebou, tak jak jste byli doteď zvyklí.

Procesor

iPhone 11 přišel s nejnovějším a nejrychlejším procesorem s názvem A13 Bionic. Dle slov Applu by se mělo jednat o nejrychlejší procesor v chytrém mobilním zařízení, které doposud existují. Samotný procesor funguje s 6-ti jádry. Dvě z těchto jader jsou primárně využívané pro nejsložitější úkoly. Jsou tedy o 20% rychlejší a zhruba o 30% úspornější, než předchůdce z řady A12 Bionic. Další 4 jádra jsou taktéž o 20% rychlejší ale úspornější jsou dokonce o 40%, než jejich předchůdce. Tyto 4 jádra mají primárně na starost všechny méně náročné úkony.

Baterie

Menšího vylepšení se dočkala i baterie. Ta by měla vydržet o hodinu déle než u předchůdce iPhone XR. Což je zajímavá a dobrá zpráva. iPhony XR jsou modely s nejlepší výdrží baterie, které Apple nabízí. U iPhonů 11 se tedy dočkáme většího výkonu a zároveň delší výdrže baterie.

Nakonec ještě informace k barvám. Model iPhone 11 dorazí v šesti nových barevných variantách. Jedná se o barvy: bíla, černá, červená, fialová, půlnoční zelená a žlutá.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...