iPhone 11 Pro Max – První dojmy z testování!

0 328

Ihned po vydání nových iPhonů v pátek jsem si pořídil nový iPhone 11 Pro Max a nyní, po dvou dnech prvnotního seznamování Vám mohu přinést první dojmy z této nové vlajkové lodě od Applu. Jak na mě tento nový telefon zapůsobil a jaké jsou největší změny oproti loňskému modelu XS Max?

Balení prošlo faceliftem

Pokud, stejně jako já, přecházíte na iPhone 11 Pro Max (nebo i klasické Pro) z předchozí generace iPhonů XS (Max), tak se na první pohled může zdát, že se u nového modelu moc nezměnilo. První změnu jsem však zaznamenal hned u balení nového iPhonu. Pořídil jsem si zelenou (Midnight Green) verzi a ta je zabalena v černé krabici – předchozích několik generací mělo balení bílé. Obsah balení je pak stejný jako u předchozí generace – nalezneme zde tedy telefon, nabíjecí adaptér, lightning kabel, drátová sluchátka EarPods a standartní sadu manuálů. Stejně jako u předchozí generace XS již v balení nenalezneme redukci z lightning na 3.5mm jack. Změnou však prošel nabíjecí adaptér, který je nyní 18 wattový (dříve byl 5 wattový) a podporuje rychlé nabíjení. Adaptér má také nově konektor USB-C oproti staršími USB-A, tím pádem je také nový lightning kabel, který již nemá na konci standardní USB-A, ale nové USB-C. Konečně tedy můžete váš nový iPhone připojit k MacBooku s USB-C bez nutnosti kupovat další kabel.

Zepředu beze změny, záda v novém kabátu

Když jsem nový iPhone 11 Pro Max vytáhl z krabičky, na první pohled vypadá zepředu úplně stejně jako můj loňský XS Max. Zepředu jsou tyto dva modely opravdu identické – mají stejný 6.5 palcový OLED displej se stejným výřezem v horní části pro čtečku obličeje Face ID. Na první potěžkání jde cítit, že nový iPhone je mírně těžší než předchůdce – rozdíl činí cca 20 gramů. Nejedná se o zásadní rozdíl, po několika minutách jsem váhu přestal vnímat, kdykoliv jsem však vzal do ruky starší XS Max, cítil jsem, že je opravdu lehčí. Nový iPhone je i mírně tlustší než předchůdce, tento rozdíl je však tak zanedbatelný, že opravdu ani při přímém porovnání poznat nejde. Když však iPhone otočíte, tak jdou změny poznat na první pohled – nový model má tři čočky fotoaparátu oproti dvoum u XS Max – čočky jsou navíc výrazně větší a jinak poskládané než u předchůdce. Záda také nově nejsou lesklá, ale sklo je matné, což oceníte především proto, že na zádech nebudou tolik zůstávat nehezké otisky prstů. Jablečné logo se také nově přesunulo z vrchní části doprostřed zad, Apple tedy potěší fanoušky symetrických designů, mezi které se řadím i já. Ze zad také zmizel tradiční nápis „iPhone“ – na telefonu nově žádný text nenajdeme, jsou zde pouze dvě povinná loga informující o certifikacích telefonu – ta však jdou vidět pouze pod určitým úhlem. Vzhled zadní strany iPhonu 11 Pro Max tak působí velmi čistě.

Výkon vyšší, avšak nepoznatelný

Během prvních hodin seznamování s novým iPhonem jsem zjistil, že se toho vlastně tolik nezměnilo – uživatelský zážitek je víceméně stejný jako u loňského XS Max – reakce telefonu jsou bleskurychlé a ačkoliv nový čip Apple A13 je papírově výkonnější než loňský procesor, tak díky dokonalé optimalizaci iOS si nějakého výrazného posunu ve výkonu nevšimnete – ono ani není kam se již posouvat, reakce loňského XS Max byli již tak okamžité a bleskurychlé, tudíž nový iPhone se v této oblasti již nemá kam zlepšit. Rozdíl poznáme možná až v příštích měsících, kdy vývojáři aplikací a her začnou více využívat výkonu, který iPhone 11 Pro nabízí. Pokud však, chcete přejít na nový iPhone z iPhonu X/XS čistě kvůli výkonu, zklamu vás – rozdíl je opravdu nepostřehnutelný. Pokud však máte starší iPhone (např. 7 či 6S), tak tam již rozdíl jste schopni zaznamenat.

Kamera a baterie, to je oč tu kráčí!

Z předchozích řádků jste možná usoudili, že nový iPhone 11 Pro Max vlastně oproti svému předchůdci nenabízí žádné novinky. Nenechte se však zmýlit – největší novinkou, na kterou jsem se osobně velmi těšil, je zcela nový fotoaparát – ten je opravdu stěžějní funkcí nového iPhonu a Apple mu při představování tohoto modelu po právu věnoval nejvíce času. Nebudu zde dělat podrobný rozbor fotografií z nové kamery, o tom pro vás chystám samostatný článek, ale chtěl bych se spíše podělit o první dojem z tohoto trojitého fotoaparátu. Kamera iPhonu 11 Pro Max mi doslova vyrazila dech. Věřte, že ať přecházíte z jakéhokoliv předchozího iPhonu, tak rozdíl zaručeně poznáte. Fotografie jsou ostřejší, barevně věrnější a vyváženější. Nový širokoúhlý objektiv vám pak dovolí dělat nádherné fotografie, které uživatele iPhonu zatím mohli konkurenci od Samsungu či Huawei pouze závidět. Největším šokem však pro mě byl noční režim. V tom iPhone nikdy nějak výrazně neexcelovat, o to více je překvapující, jak se s nočními fotografiemi popral nový senzor u iPhonu 11 Pro. I za absolutní tmy telefon produkuje krásné a ostré fotografie. Několikrát se mi stalo, že jsem fotil za takové tmy, že ani svýma očima jsem scénu neviděl a telefon přitom vyprodukoval nádherně detailní fotografii. Nad tím mi opravdu zůstával rozum stát a velmi se těším na článek, ve kterém vám tyto fotografie ukážu. Opravdu jsem pochopil, proč zahraniční recenze nazývají fotoaparát v iPhonu 11 Pro tím nejlepším, jaký se kdy ve smartphonu objevil.

Další novinkou, u které jsem se nemohl dočkat až ji otestuji, je baterie. Nový iPhone 11 Pro Max obsahuje téměř 4000 mAh baterii, což je takřka o 1000 mAh více než u XS Max a spolu s úspornějším čipem A13 to dle Applu zajístí o 5 hodin používání více. Tuto hodnotu zatím nemůžu po pouhých dvou dnech přesně potvrdit, nicméně dle mého subjektivního názoru jde vyšší kapacita baterie opravdu poznat. Na důkladnější testy si však několik dnů či týdnů budete muset počkat, podle prvních dnů nechci výdrž baterie soudit.

3D Touch dává své sbohem

Jednou z mých velmi oblíbených funkcí u iPhonu byl 3D Touch, tedy reakce telefonu na sílu stisku. Tuto funkci jsem využíval takřka denně a proto mě mrzí, že Apple ji nedokázal uživatelům více vysvětlit a po několika letech ji tak z iPhonů odstraňuje. Funkcionalita však nezmizela úplně, sílu stisku nově nahradil tzv. Haptic Touch, kdy telefon vyvolá stejné nabídky jako při použití 3D Touche pouze po dlouhém podržení prstu. Vibrační odezvu vám pak telefon dá stejnou jako při použití 3D Touche. Jedná se asi o ideální kompromis, na který si dle mého názoru fanoušci 3D Touche zvyknou. Dle prvních rozborů nových iPhonů by nebylo možné nasazení takto velkých baterií, pokud by Apple v zařízeních neuvolnil místo právě odstraněním vrstvy displeje, která zajišťovala reakci telefonu na sílu stisku.

To jsou zatím mé první dojmy z nového iPhonu 11 Pro Max. V následujících týdnech pak můžete očekávat podrobnou recenzi tohoto zařízení a doporučení, pro které uživatele se nově představená „Pro“ řada vyplatí a kdo by naopak raději měl uvažovat spíše o standardním iPhonu 11.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...