Příští iPhone prý bude připomínat iPhone 4

0 201

Neuplynul ještě ani týden od chvíle, co Apple vydal nejnovější iPhony 11 a 11 Pro a už se objevují první informace o tom, jak budou vypadat jejich nástupci. S nejnovějšími informacemi přišel známý analytik Ming-Chi Kuo, který patří mezi nejdůvěryhodnější osoby, co se informací o nových Apple produktech týče. Jak tedy budou příští iPhony vypadat?

Konečně nový design

Koncept nového iPhonu bez výřezu v displeji

Je to již několik let, co Apple přešel na tzv. Tříletý cyklus – to znamená že obměňuje design svých telefonů pravidelně po třech letech a mezi-generace vždy přináší méně postřehnutelné změny. A jelikož poslední velká změna designu proběhla v roce 2017 s příchodem iPhonu X, tak je pravděpodobné, že další změna nás čeká s iPhony v roce 2020. A právě to potvrzuje i nejnovější analytická zpráva od Ming-Chi Kua.

„Předpokládáme, že se iPhony pro rok 2020 budou po designové stránce výrazně lišit od svých předchůdců. Bude zachován kovový rámeček po bocích a 2.5D sklo na přední a zadní straně, nicméně vzhled bočního rámečku bude více připomínat design iPhonu 4, čímž Apple nahradí současný zaoblený rám telefonu“

O hranatějším designu nových iPhonů se spekuluje již delší dobu a Apple k těmto spekulacím přispěl s loňským vydáním nových iPadů Pro, které se zbavili zaobleného designu právě ve prospěch hranatějším tvarům, které opravdu připomínají design iPhonu 4 či 5. Je tedy logické, že se Apple bude snažit designově své portfolio sjednotit a tento vzhled přinést i do nových telefonů.

Dle Ming-Chi-Kua Apple také v příštích iPhonech plánuje nasadit safírové krycí sklo, které by mělo přispět k vyšší odolnosti nových telefonů. Do nového rámečku by také měla být integrovaná nová anténa a příští generace iPhonů by tak již měla podporovat sítě 5G. Je náhoda, že prvním iPhonem, který měl anténu integrovanou v rámečku telefonu byl právě iPhone 4, ze kterého by nový model měl vycházet.

iPhony již pouze s OLED panely

I takto by mohl vypadat nový iPhone s menšími rámečky okolo displeje.

V předchozí analytické zprávě Ming-Chi Kuo také uvedl předpoklad, že Apple příští rok opět představí 3 nové modely, stejně jako tomu bylo v posledních několika letech. Uhlopříčky displejů by se však měly změnit – Apple by měl představit 5.4 a 6.7 palcové „Pro“ modely a poté 6.1 palcový model jako nástupců iPhonů XR/11. Nově by však měly všechny modely obsahovat OLED displej, Apple se tedy již definitivně odstřihne od používání LCD panelů ve svých telefonech.

O tom, jak bude vypadat displej a přední strana nových iPhonů, se zatím mnoho informací neví. Již před nějakou dobou se objevily zprávy, že Apple by se měl konečně zbavit ikonického výřezu v displeji nebo ho minimálně výrazně zmenšit. Tato informace však zatím od žádného relevantního zdroje nebyla potvrzena. V příštích měsících však můžeme očekávat stále více konkrétnějších informací o tom, jak budou nové iPhony příští rok vypadat.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...