Aktualizace pro starší modely iPhone, iPad a Watch

0 327

Apple vydal nedávno novou verzi softwaru IOS 13, kterou jsme si tu již minule představili a ukázali, jaké obsahuje novinky. Spousta lidí vždy říká, že Apple se snaží jen o to, aby staré modely přestaly být podporovány, aby se stávaly chyby a uživatel byl donucen si zakoupit nové zařízení. Nová verze IOS 12.4.2, kterou Apple dnes vydal, dokazuje o přesném opaku. Jedná se o verzi, která byla přidána pro starší modely iPadů a iPhonu, jako jsou:

  • IPhone 5s
  • IPhone 6
  • IPhone 6 Plus
  • IPad Air
  • IPad mini 2
  • IPAD mini 3

Novou verzi Apple vydal nejspíše kvůli tomu, aby zajistil lepší kompatibilitu starších modelů. Jistě jste se totiž již někdo setkali s tím, že jste nemohl svůj starší model aktualizovat, protože by vše nemuselo fungovat, jak by mělo, a iPhone či iPad by mohl dělat potíže, což samozřejmě nikdo bezesporu nechceme.

Ještě není úplně jasné, zda IOS 12.4.2 obsahuje i nějaké větší změny, které by naše starší zařízení více připodobnilo zařízení s verzí softwaru IOS 13. Jelikož Apple nesděluje nic o novinkách, které by měl tento IOS přinést, nejspíše to vypadá, že verze obsahuje pouze nějaké opravy chyb, které budou mít za následek kvalitnější zabezpečení a případně plynulejší chod produktu.

Všem, co starší zařízení vlastní, je doporučována si aktualizaci stáhnout a nainstalovat, jelikož pokud nám Apple tuto možnost nabízí, proč si nezvýšit bezpečnost pouhou aktualizací?

Kromě toho ještě Apple vydal aktualizaci WatchOS 5.3.2 pro Apple Watch Série 1 a 2, jelikož tyto dva modely obdrží WatchOS 6 až později na podzim. I tento update by měl opravovat důležité články a chyby v zabezpečení.

Já osobně si myslím, že je od Applu dobrý krok, že se věnuje i starším modelům jejich zařízení, jelikož je tím vidět, že mu nejde pouze o to, aby se kupovaly nové výrobky, ale hlavně o to, aby byli všichni spokojení.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...