Detailní pohled na iPhone 11

0 279

Apple logo na jiném místě a odstranění nápisu „iPhone“

Jak již název článku napovídá, nové modely prošly menší změnou. Apple logo se přesunulo více doprostřed a nápis „iPhone„, který byl na spodní straně zde již nenajdete. Důvod tohoto umístění bude hlavně z estetického hlediska. Kamery zabírají více místa, a proto by logo bylo příliš blízko.

To stejné platí pro text „iPhone„. Aby byla estetika na zadní straně vyrovnaná, byl odstraněn. Design je teď jednoduchý a čistý.

Nové barvy

Apple odstranil barvy, které vyšly u loňského modelu XR, a to barvu korálovou a modrou. Místo nich jsou zde zcela nové barvy, fialová a zelená. Obě mají pastelový nádech a každá si určitě najde svého příznivce.

Stejná velikost i váha jako iPhone XR

Co se velikosti a váhy týče, zde je vše stejné jako u modelu XR. Jediné změny jsou u barev, fotoaparátu a hardwaru.

Nový vzhled kamer

Znatelný rozdíl je na první pohled u kamer. Zatímco iPhone XR má pouze jeden širokoúhlý objektiv, iPhone 11 má hned dva. Jeden širokoúhlý a druhý ultra-široký. Oba objektivy jsou 12 MPx, přičemž širokoúhlý má clonu f/1,8 a druhý ultraširokoúhlý má clonu f/2,4 a dokáže zobrazit 120° úhel.

Design zadní části je složený z lesklého skla a čtverec kolem fotoaparátů je z matného skla.

Kromě kamer najdeme ve čtverci mikrofon a vylepšený blesk True Tone.

Rychlejší FaceID

Nové modely mají rychlejší FaceID. Změna je znát i u starších modelů které jsou aktualizované na iOS 13. Rychlejší snímání jde opravdu znát a jste schopni s telefonem pracovat mnohem svižněji.

Rychlejší připojení

Modely jsou obohaceny o Wi-fi 6, díky čemuž je připojení rychlejší. Nutno dodat, že tuhle funkci můžete využít až s kompatibilním routrem. Takovéto routery jdou pomalu do prodeje.

Silnější voděodolnost

iPhone XR disponuje testem voděodolnosti  IP67 tzn. 30 minut v 1 metru vody. Nové modely jsou testovány certifikátem IP 68 a to konkrétně 30 minut ve 2 metrech. To z něj ale nedělá telefon se kterým můžete běžně do vody. Má to být pouze ochrana v případě, že vám telefon do vody omylem spadne.

Lepší životnost baterie

iPhone XR se pyšnil nejdelší výdrží baterie, která byla kdy v iPhonech použita. Letošní novinka přišla ještě s hodinovým vylepšením. Není to sice mnoho, ale už k tak dobré výdrži máte trochu navíc.

Lepší zvuk

Vylepšení se dočkal i reproduktor. Nové modely podporují simulovaný prostorový zvuk. To by mělo znamenat že při hraní her nebo sledování videí by vás měl telefon více vtáhnout do děje.

Širokoúhlá kamera se 100% detekcí zaostřování pixelů

Na první pohled se může zdát, že širokoúhlá kamera je stejná jako u modelu XR. I když mají obě kamery 26mm širokoúhlý objektiv, letošní kamera má vylepšené automatické ostření. Tohle je doplněno o 100% detekci zaostřování pixelů, což dělá fotky detailnější.

Ultra-široká kamera

Namísto spojení širokoúhlého fotoaparátu s teleobjektivem jako v loňském iPhonu XS, máme letos ultra-širokou kameru s ohniskovou vzdáleností 13mm a úhlem 120°.

True Tone blesk

True Tone blesk je větší a jasnější, což poskytuje lepší výsledek u fotek pořízených s bleskem.

Nový vzhled aplikace kamery

Aplikace byla představena s úplně novým designem, intuitivním ovládáním a spoustou nových změn a funkcí. Do aplikace bylo přidáno i nové písmo navržené speciálně pro nové rozhraní. Největší změna je samozřejmě pro funkce ultra-širokého režimu.

Noční režim

Nová funkce na kterou čekalo mnoho Apple uživatelů. Noční režim je funkce která se sama aktivuje při detekci horších světelných podmínek. Dokáže za slabého světla vytvořit krásnou fotku s přirozeným rozhraním barev.

Při fotografování za slabého světla se pomocí stabilizované čočky pořizuje více snímků při nižší rychlosti závěrky, což pomáhá vytvořit více světlou fotografii právě při nedostatku světla. Části fotografie s příliš velkým rozostřením, které jsou výsledkem pohybu v době, kdy je závěrka otevřená, se sloučí společně s ostřejšími verzemi stejné fotografie. Software poté dolaďuje barvy pro přirozenější vzhled, odstraňuje šum a zlepšuje konečný obraz. Tohle vše uživatel není schopen postřehnout, jelikož se to děje během několika sekund

Režim videa při focení

Nově můžete dlouhým stisknutím tlačítka spouště začít nahrávat bez nutnosti přepnutí do režimu videa. Jakmile uvolníte prst ze spouště, video zastaví nahrávání. Pokud při dlouhém stisknutí spouště posuňte prst doprava, bude se video nahrávat nepřetržitě.

Režim rychlých snímků je k dispozici pořád. Stačí udělat to samé ale posunout prst doleva. Telefon začne okamžitě fotit sérii snímků rychle za sebou.

Vylepšený Portrétní režim

iPhone XR měl omezenou verzi režimu Portrét, který fungoval pouze u lidí. S iPhone 11 je portrétní režim možný i při focení zvířat a neživých objektů. Stále je tato funkce u modelu iPhone 11 tvořena pomocí softwaru. iPhone 11 Pro, má třetí kameru (teleobjektiv), ta se stará o rozmazání pozadí.

Audio Zoom

V případ, že zoomujete při natáčení videa pomocí iPhone 11 se mikrofon zaostří na nahrávaný objekt a vytvoří spolu s videem pocit „přiblížení“ zvuku.

4K 60 FPS se všemi kamerami

Poprvé v historii můžete na každou kameru umístěnou na vašem zařízení, nahrávat video ve 4K a 60FPS (snímků za sekundu). To zahrnuje širokoúhlou kameru, ultraširokou kameru a dokonce i přední kameru TrueDepth.

Slofies

Poprvé v historii podporuje přední kamera zpomalený záběr. Apple tuhle funkci nazval Slofies. Přední kamera podporuje 120 snímků za sekundu. Je tedy jasné, že zadní kamera bude mít zpomalený záběr lepší a hladší, podporuje totiž 240 snímků za sekundu. Je to ale zajímavá funkce a spousta uživatelů ji již využívá.

A13 Bionic

Dle slov Applu by se mělo jednat o nejrychlejší procesor v chytrém mobilním zařízení, které doposud existují. Samotný procesor funguje s 6-ti jádry. Dvě z těchto jader jsou primárně využívaná pro nejsložitější úkoly. Jsou tedy o 20% rychlejší a zhruba o 30% úspornější, než předchůdce z řady A12 Bionic. Další 4 jádra jsou taktéž o 20% rychlejší, ale úspornější jsou dokonce o 40%, než jejich předchůdce. Tyto 4 jádra mají primárně na starost všechny méně náročné úkony.

U1 Ultra

Prostorový ultra-širokopásmový čip, známý jako U1. Tento čip zvládne určit v místnosti přesné umístění jiného zařízení s tímto čipem. Jeho praktické využití bude možné například u funkce AirDrop. Při posílání souboru se uživatel s tímto čipem zobrazí na displeji odesílajícího jako první. Bude možné tak třídit kontakty podle toho, v jaké blízkosti se vzhledem k vám nacházejí. To stejné platí i pro více uživatelů s tímto čipem v jedné místnosti. Stačí iPhone namířit na to zařízení, na které chcete soubor odeslat a právě tato osoba se objeví v seznamu jako první. Tato nová funkce AirDrop přijde s iOS 13.1.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...