Nepříjemné oznámení, které může vyběhnout uživatelům iPhonu 5S

0 315

Spousta z Vás jistě zaznamenala, že Apple vydával společně s IOS 13 i aktualizace pro starší iPhony, mezi nimiž jsme mohli nalézt iPhone 6, iPhone 5S, atd., čímž chtěl zacílit na to, aby byly iPhony schopny správně fungovat i přitom, že nemohou podporovat nejnovější software IOS 13.

Spousta lidí si to ani neuvědomuje, ale závažnost problémů, které se opravily v těchto nových verzí, je ještě větší, než se zdá. Úplně největší dopad mají aktualizace na již výše zmiňovaný iPhone 5S. Aktualizace byly původně vydány hlavně proto, aby iPhone zvládal správně lokalizovat naši polohu a tudíž GPS fungovala tak, jak má. Ale u právě tohoto iPhonu brzy nastane problém, a to ten, že se mobil vůbec nezvládne připojit k internetu, což povede k úplnému znemožnění prohlížení zpráv na internetu, přijímání mailů, apod.
Abyste tomuto zádrhelu předešli, musíte přesně do 3. listopadu aktualizovat software na tu nejnovější verzi. Pokud tak do tohoto data neučiníte, již Vám nepůjde nejnovější verze nainstalovat dodatečně, poté budete muset mobil napojit k počítači či Macu a stáhnout a aktualizovat software přes iTunes.

Já osobně chápu, že jsou lidé, jež neaktualizují až tak často či jež raději prostě využívají starší, osvědčenější verze softwaru. Ale Apple se k této skutečnosti snaží uživatele varovat díky dialogu, který na Vás vyskočí při používání iPhonu, protože doufá, že když ho někdo uvidí, bude mu jasné, že musí ihned aktualizovat.
Proto radím i já, abyste aktualizovali co nejdříve, jelikož nebude rozhodně příjemné, pokud Vám tento dialog vyskočí zrovna někde venku, kde aktualizaci provést nemůžete, nebo pokud mobil aktualizovat vůbec nestihnete.

Pokud by náhodou někdo nevěděl, jak aktualizovat software iPhonu, tak stačí jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. To doporučuji udělat i těm, co využívají novější iPhone, jelikož vždy je kvůli bezpečnosti lepší, když využíváme nejnovější verzi softwaru.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...