Aplikace Apple Research bude kontrolovat hluk v prostředí a pomůže i ženám

0 425

Již jsem tak trochu okrajově na toto téma jeden článek psal. Je tomu asi dva měsíce dozadu, kdy jsem říkal, že v novém systému WatchOS 6 bude možnost, kdy nám hodinky budou samy kontrolovat hladinu hluku v okolí, čímž nás upozorní, pokud je nepřiměřený a pokud bychom se měli z prostředí dostat urychleně pryč. Dnes si řekneme něco o nové aplikaci od Applu, která se nás sice úplně 100% netýká, pokud nežijeme ve Spojených státech, ale přeci jen je dle mého názoru velmi zajímavá.

Apple nám aplikaci pod názvem Apple Research, která je dostupná pro iPhone a Apple Watch, v této aplikaci nalezneme informace, které se budou přejímat hlavně z našich Apple Watch. Zaznamenány budou informace o již zmiňovaném hluku v okolí, načež nám aplikace vyhodnotí, jaká rizika na ohrožení sluchu a zvýšení stresu máme. Kromě toho se v aplikaci budou shromažďovat data o našem srdečním tepu, údaje o pohybu a pro ženy a dívky velmi zajímavá funkce, která bude hlídat a pomůže Vám lépe porozumět menstruačnímu cyklu.

Zmíníme si i to, že pro uživatele Apple Watch s touto aplikací ve Spojených státech amerických bude možnost zúčastnění se speciální studie, jež bude vycházet z Vámi nasbíraných informací o Vašem zdraví. Na studiích se bude dále spolupracovat s nemocnicemi a i já doufám, že to pomůže k vytvoření pokročilejších technologií a k lepšímu kontrolování našeho zdraví.
Možná už někoho z Vás napadl fakt, že nám Apple bude krást naše informace a sdílet je dále. Takhle to rozhodně není, Vy sami si budete moci zvolit, zda chcete být vůbec do programu zapsáni, a také si sami zvolíte, které informace budete Applu předávat. Ale myslím si, že to stejně nemá smysl nijak více rozebírat, když se to nás Čechů netýká, pokud se neplánujete přestěhovat za Atlantský oceán do USA.

Apple má v plánu zavádět i další studie, které napomohou lepšímu poznání našeho těla. Ale na ty si budeme muset počkat.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...