iCloud a pár slov k tomu, jak a k čemu jej využívat

0 444

Všichni, co využíváte nějaké Apple zařízení, jste již určitě někdy slyšeli o iCloudu. Je to vlastně takové uložiště na serverech Applu, kam si můžeme dát cokoliv. Naše fotografie, soubory, videa, písničky, apod. Je to opravdu šikovná věc, kterou mohu i sám ze své zkušenosti doporučit, když máte například MacBook a zároveň i iPhone. Můžete si tak jednoduše získat přístup na vše v Macu i z iPhonu a naopak.

K čemu se iCloud nejčastěji využívá?

Rozhodně se nejčastěji využívá právě k zálohování dat, když si například pořizujeme nový iPhone, či předávání souborů z počítače, který může mít klidně i operační systém Windows (o tom si ostatně můžete více přečíst v jednom z mých starších článků), do iPhonu, iPadu, atd.

Dalo by se říci, že pokud máte na iCloudu dostatek místa, již nebudete muset využívat další uložiště, jakými je třeba Dropbox či nějaké jiné. Vše lze uložit na bezpečný a rychlý iCloud Drive, k němuž máte přístup odkudkoliv. Klidně si na něj můžete nahrát prezentaci do školy, ve škole se v klidu přihlásit k iCloudu a máte vystaráno.

Jak zvětšit místo na iCloudu?

ICloud je skvělá věc, ale rozhodně si s ní pořádně nevyhrajeme, pokud na něm nebudeme mít dostatek místa. A z vlastní zkušenosti vím, že 5 GB, které nám Applenašemu Apple ID, zdaleka nestačí. Proto je tu pro nás další možnost, kdy si můžeme zvětšit místo na našem iCloudu. Mohu sám říci, že to není nic tak drahého, jelikož za 200 GB, které ještě můžeme sdílet s několika dalšími lidmi, nás to bude stát jen 79 Kč měsíčně.

Stačí jít do Nastavení -> Vybrat naše Apple ID nahoře -> Najet na iCloud -> Spravovat uložiště -> Změnit tarif uložiště. Poté musíte mít nastavené nějaké možnosti plateb, aby Apple věděl, kam Vám to má účtovat. Může se jednat klidně o platební kartu či o funkci fakturace u operátora, ale to neposkytuje každý (u nás to je T-Mobile a O2).

O tom, jak využívat iCloud i na zařízení, které není od Applu za pomoci webového rozhraní, si můžete přečíst v mém starším článku.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...