Apple oznámil akci „One More Thing“ – Na jaké novinky se můžeme těšit?

0 488

Apple dnes formou tiskové zprávy oznámil již delší dobu očekávanou akci, na které se s největší pravděpodobností opět budou představovat nové produkty. Akce nese ikonický název „One More Thing“ a Apple by na ní měl ukázat první Macy se svými vlastními procesory. Na jaké Macy se nové procesory z dílny Applu dostanou jako první? A můžeme čekat i nějaká jiná překvapení?

Apple v pondělí večer našeho času oznámil, že 10.listopadu, tedy příští úterý, proběhne již třetí představení jablečných produktů za tento podzim. V září Apple představil nové hodinky Apple Watch Series 6, přepracovaný iPad Air a službu Apple Fitness+ a o měsíc později jsme se dočkali akce, na které byl představený nový reproduktor HomePod Mini a především čtveřice nových iPhonů – iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. A příští týden nás čeká další akce, která stejně jako ty předchozí z důvodu pandemie proběhne pouze jako online video představení. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Apple Sillicon kam se podíváš

Hlavními hvězdami této akce budou bezesporu zcela nové Macy vybaveny procesory architektury ARM přímo z dílny Applu neboli Apple Sillicon, jak těmto procesorům sama společnost říká. Již od června, kdy Apple oznámil že ve svých počítačích po 15 letech přestane používat procesory od Intelu, se hlasitě spekuluje o tom, jaký Mac bude tím prvním, který nový typ procesoru obdrží.

Jedním ze žhavých adeptů na obdržení Apple procesoru je MacBook Air

Apple prozradil, že přechod celého svého portfolia Maců na své vlastní procesory potrvá 2 roky a je jasné, že jako první se těchto procesorů dočkají stroje, které nepatří k těm nejvýkonnějším z celé rodiny Maců – je to logické, Apple si tento procesor bude chtít „otestovat“ na strojích, které nejsou určeny pro tu nejnáročnější práci, ale spíše na konzumní užívání – tedy internet, kancelářská práce, sledování videa apod. Nejžhavějším kandidátem je tedy bezesporu MacBook Air. U tohoto velmi populárního MacBooku by nasazení Apple procesoru mohlo znamenat nejen vyšší výkon oproti dnes užívaným základním Intel i3 a i5 procesorům, ale především pak výrazně vyšší výdrž baterie na jedno nabití – tato oblast by měla být hlavním tahákem nových procesorů od Applu. Je známé, že procesorová architektura ARM je narozdíl od x86 (Intel procesory) výrazně méně energeticky náročná a spolu s výbornou optimalizací Applu by to mohlo znamenat v nejlepších případech až zdvojnásobení výdrže baterie oproti současné generaci!

12palcový MacBook se již nějakou dobu neprodává, nyní by ho však Apple mohl oživit

Dalším MacBookem, o kterém se v souvislosti s nasazením Apple Silikonu spekuluje je 12palcový MacBook – stroj, který by tak Apple vzkřísil po několika letech od konce prodeje. Tento MacBook byl představen s velkou slávou v roce 2015 a mělo se jednat o jakousi náhradu MacBooku Air – tedy stroj pro masy určený pro méně náročné používání, nicméně tento MacBook se nikdy výrazně neuchytil a důvodů bylo několik – vysoká cena, pouze jeden USB-C port, nespolehlivá klávesnice a především velmi nízký výkon kvůli použití nejslabších Intel procesorů. Apple se však již z tohoto neúspěchu poučil a spolu s více USB-C porty, novou Magic Keyboard a především s nasazením vlastního procesoru by se z tohoto MacBooku mohl konečně stát hit.

Dočkáme se nového iMacu s modern inovovaným designem?

A posledním počítačem od Applu, u kterého se o brzkém nasazení Apple Silikonu spekuluje je iMac. Přesněji řečeno menší 21palcový iMac. Apple totiž letos v srpnu aktualizoval vyšší 27palcovou variantu, menší verze se však žádné aktualizace nedočkala a proto se začalo hojně spekulovat, že si novou verzi tohoto iMacu Apple schovává až na podzim spolu s představením vlastních procesorů. A dávalo by to smysl – nižší konfigurace iMaců se často používají v kancelářích, na recepcích či jako levné domácí počítače po základní využití. A právě v takovém stroji by měl nový Apple Silikon zcela určitě co nabídnout.

Bude i opravdová „One More Thing“?

Apple tuto akci označil slovy „One More Thing“, které již od dob Steva Jobse používá při představování nových produktů či služeb. Vždy, když to již vypadalo, že se keynote blíží ke konci a Steve odchází z podia, tak se najednou zarazil a s šibalským úsměvem publiku řekl, že pro ně má vlastně „ještě jednu věc“, na kterou by snad i zapomněl. A téměř vždy se jednalo o něco velkého, ne-li dokonce přelomového. Tim Cook po Jobsově smrti s touto tradicí pokračoval a slov „One More Thing“ jsme se tak mohli dočkat při odhalení první generace Apple Watch, služby Apple Music či naposled při představení revolučního iPhonu X. Dočkáme se tedy nějakého překvapení i letos, když k tomu název této akce přímo vybízí? Odhalí Apple svá trackovací zařízení AirTags? Nebo se dozvíme něco o spekulovaných brýlích Apple Glass? Nebo nás Tim překvapí a vytáhne z kapsy úplně jiný trumf? Na to si musíme ještě týden počkat. Nezapomeňte si tedy příští úterý 10.listopadu v 19:00 udělat čas a podívat se, co si pro nás Apple nachystal.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...