HomePod

0 199

HomePod byl představen v červnu 2017 na konferenci WWDC. Jedná se o revoluční reproduktor, který má mnoho zajímavých vlastností a samozřejmě skvělý zvuk.

Prodává se ve dvou barevných variantách. V bílé (White) a černé (Space Gray). Jeho cena ihned po představení činila 349$. V současné době je cena na oficiálních stránkách 299$, a na českém trhu se pohybuje u ověřených eshopů za cenu 8.000 Kč9.000 Kč.

Reproduktor nemá žádný vstup, jako například ethernet nebo 3.5mm jack. Je tedy plně odkázán na ovládání hlasem nebo ručně, ve službách které si popíšeme níže.

Technologie

Dotykové ovládání – na vrchní straně reproduktoru je kruhovitá oblast, kde lze reproduktor snadno ovládat. Můžete zde zesilovat nebo zeslabovat hudbu. Při dvojitém poklepání začne hrát následující skladba, a při trojitém poklepání začne hrát předchozí skladba.

Apple T2 čip – reproduktor disponuje čipem T2, který je používán například v iPhone 6, nebo iPad Mini 4. Stará se o ty nejzákladnější funkce reproduktoru, jako je ovládání Siri, která vás slyší až do 80% výkonu reproduktoru. Zjistí překážky, jako je například zeď a rozloží zvuk tak, aby se odrážel a tím překážku kompenzoval.

Podporované služby

Apple Music – samozřejmě nejvíce podporovaná služba, HomePod s ní jde ovládat hlasem.

AirPlay – přes tuto funkci můžete pustit jakoukoliv písničku například z YouTube nebo Spotify a spousty dalších. Tato funkce je tedy plně závislá na vašem telefonu.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...