MiniRecenze: iPad jako váš jediný počítač? 2.díl: Displej, Smart Keyboard, Apple Pencil

0 182

(Dotykový) Displej

Ano, leckdo může namítnou, že i spousta dnešních notebooků s Windows má dotykový displej a samozřejmě bude mít pravdu, ale ačkoliv dotykové displeje u notebooků zažily před pár lety obrovský rozmach, tak dnes již tento trend mírně opadl – možná protože Windows 10 nejsou tak uživatelsky přívětivé k dotykovým obrazovkám jako právě iOS, který je pro ně přímo vyvíjen a naopak oproti notebookům s Windows nepodporuje ovládání myší. Na samotný displej iPadu je také radost pohledět – nenapadá mě žádný současný notebook s Windows, který by měl tak nádherný displej 3 jako má nový iPad Pro, který navíc obsahuje technologii ProMotion, tedy 120 Hz obnovovací frekvenci oproti klasickým 60 Hz, což v praxi znamená, že displej na dotýky reaguje neuvěřitelně plynule a věřte, že jakmile jednou vyzkoušíte displej s ProMotion, tak již vám každý jiný displej bude připadat zvláštně pomalý a zasekaný.

Smart Keyboard a Apple Pencil

Pokud chcete reálně uvažovat o tom, že iPad bude vaším primárním počítačem, tak je takřka nutností si k němu pořídit klávesnici. Těch je na trhu celá řada, já osobně jsem si však vybral Smart Keyboard, kterou vyrábí přímo sám Apple. Nenabízí sice tolik funkcí jako konkurence, ale zato je dle mého názoru designově nejpovedenější a navíc slouží i jako ochrana iPadu a ten je i s klávesnicí stále velmi tenký. Povedené klávesnice pak nabízí i například Logitech či Belkin. K iPadu si také můžete pořídit dotykovou tužku Apple Pencil, která narozdíl od klávesnice žádnou srovnatelnou konkurenci nemá. A ať již chcete na iPadu vytvářet umělecká díla nebo například jen anotovat PDF dokumenty (což je zrovna můj případ), tak bude Apple Pencil vaším nejlepším pomocníkem. U nového iPadu Pro se navíc velmi lehce magneticky přípne k iPadu a zároveň se i dobíjí.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...