MiniRecenze: iPad jako váš jediný počítač? 3. díl: Výkon a baterie

0 165

Výkon

Apple již od první generace osazuje iPad svými vlastními procesory, které každý rok výrazně vylepšuje a nový procesor A12X, který je osazen v novém iPadu Pro, je toho důkazem. Dle výsledku renomovaných benchmarků (např. Geekbench) je iPad Pro výkonostně srovnatelný se současnou generací MacBooku Pro, který běží na procesorech Intel Core i5 a i7. A to je přitom iPad několikanásobně levnější než tyto stroje. A při každodenním používání to opravdu poznáte – iPad je opravdu bleskurychlý, na nic nečekáte a aplikace se spouští téměř okamžitě. Pro příznivce úprav fotografií a videa pak je určitě skvělou zprávou, že iPad zvládne upravovat i 4K video a to dokonce rychleji než většina Macbooků Pro. A to ani nemluvím o výkonu při hraní her, kde se sám Apple chlubí, že nejnovější iPad Pro je výkonostně srovnatelný s herní konzolí Xbox One S. A to vše v ultratenkém těle, bez žádného aktivního chlazení a pouze s miniaturním čipem. Neuvěřitelné.

Baterie

Apple se zatím u každé generace iPadu chlubí životností baterie 10 hodin, což může na první pohled vypadat jako pouhé číslo vymyšlené marketingovým týmem v Cupertinu. Z mé vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že iPad těchto hodnot opravdu dosahuje a co se výdrže týče, tak strčí takřka jakýkoliv notebook hravě do kapsy. Svůj iPad využívám poměrně intenzivně a snad nikdy se mi zatím nestalo, že bych ho dokázal vybít během jednoho dne. iPad jako přenosné zařízení opravdu dává smysl, jelikož kdo by se chtěl na cestách každou chvíli zajímat o to, kde je nejbližší zásuvka? S iPadem můžete nabíječku nechat doma v klidu s ním odjet na víkend pryč. Oproti notebookům má totiž také výrazně vyšší výdrž v pohotovostním režimu.iPad při nepoužívání vydrží nabitý klidně 5 několik týdnů i měsíc a to vše v zapnutém stavu! Zde se naplno ukazuje, jak jsou procesory z dílny Applu skvěle optimalizované a šetrné.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...