5 skvělých funkcí iOS 13 o kterých se Apple na WWDC nezmínil

0 172

Apple minulý týden představil iOS 13 a během úvodní keynote předvedl záplavu nových funkcí. První betu nového systému jsme hned nainstalovali a zjistili jsme, že nový iOS obsahuje ještě daleko více novinek, než samotný Apple uvádí. Vybrali jsme pro vás 5 funkcí, díky kterým bude používání vašeho iPhonu s iOS 13 ještě pohodlnější.

Optimalizované nabíjení baterie

S touto funkcí se Apple mohl inspirovat u telefonů Xperia od Sony, které ji využívají již několik let. V podstatě jde o to, že baterie, které se dnes využívají v telefonech si zachovávají nejlepší vlastnosti pokud je jejich kapacita udržována mezi 10 a 90 procenty. Není tedy „zdravé“ je úplně vybíjet nebo naopak je dlouho nechat nabité na 100 procent. A jelikož většina z nás nabíjí telefony v noci, tak nyní se váš iPhone podle vašich návyků naučí, kdy vstáváte a přizpůsobí tomu délku nabíjecího cyklu. V praxi to může fungovat tak, že telefon podle budíku pozná, že vstáváte v 7 hodin ráno a když ho večer připojíte k nabíječce, tak se nabije pouze na 80 procent a teprve několik desítek minut před vaším vstáváním se dobije zbývajících 20 procent. Vy jako uživatel nic nepoznáte, jelikož vstanete a budete mít 100 procent jako vždy, s baterií však bude zacházeno mnohem šetrněji, jelikož nebude muset být na 100 procentech tak dlouhou dobu.

Režim nízké spotřeby dat

Tuto funkci zákazníci českých operátorů zcela jistě využijí, jelikož s českými datovými tarify není problém vyčerpat datový balíček již během několika dnů. Apple na nás pravděpodobně myslel a proto do iOS 13 integroval nový Low Data Mode, který se dá jednoduše zapnout v nastavení mobilních dat. Po jeho zapnutí by se měla výrazně snížit datová náročnost nejen v prohlížeči Safari, ale víceméně ve všech předinstalovaných aplikacích od Applu. Je však možné, že po jeho zapnutí se např. Webové stránky nebudou vykreslovat v plné kvalitě. Zda bude funkce fungovat i s aplikacemi třetích stran zatím není jasné.

Přepínání mezi Wi-Fi sítěmi a Bluetooth zařízeními v Ovládacím centru.

Již od iOS 7 je do systému integrováno Ovládací Centrum, ve kterém můžete zapínat a vypínat Wi-Fi, Bluetooth či Mobilní data. Doposud však nebylo možné si přímo v ovládacím centru vybrat k jaké Wi-Fi síti či Bluetooth zařízení se chcete připojit a pro tuto volbu jste nakonec stejně vždy museli do Nastavení telefonu. To se nyní mění a Apple v iOS 13 vyslyšel uživatele a nabídku dostupných Wi-Fi či Bluetooth zařízení přidal přímo do ovládacího centra. Nyní tedy v ovládacím centru můžete dlouze podržet prst na ikoně Wi-Fi či Bluetooth a nově se vám zobrazí seznam dostupných sítí či zařízení a vy se k nim můžete v rychlosti připojit. Věříme, že tato funkce ušetří čas spoustě uživatelů.

Stahování velkých aplikací z AppStore přes mobilní data

Apple až doposud nedovoloval stahování velkých aplikací z AppStore přes mobilní data. Až donedávna byla hranice 150 MB, v nejnovějším iOS 12.4 Apple tento limit zvýšil na 200 MB. S iOS 13 však tento limit ruší a bude tak možno stahovat jakkoliv velké aplikace a hry i přes mobilní data. Systém vás upozorní, že stahujete velký soubor a že vám mohou být účtovány poplatky za data. Tato funkce je tak velmi užitečná pro ty, kteří mají velký či dokonce neomezený datový tarif. Nyní se tak již vůbec nemusí připojovat k Wi-Fi, aby aktualizovali své aplikace. Zda Apple povolí i stahování aktualizací systému přes mobilní data se dozvíme již brzy, až vyjde druhá beta iOS 13 a určitě vás o tom budeme informovat.

Nový vzhled přepínače hlasitosti na displeji

Také vás často vytáčelo, když jste se na iPhonu například dívali na video a chtěli si zvýšit či snížit hlasitost a objevil se vám velký přepínač hlasitosti uprostřed displeje, který zakryl velkou část vašeho videa a vy jste museli počkat několik sekund než přepínač zmizel? Nejste sami a ačkoliv se to některým může zdát jako maličkost, tak spoustu uživatelů to často přivádělo k šílenství. A právě tyto uživatele Apple vyslyšel a v iOS 13 zcela změnil vzhled přepínače hlasitosti. Nově nebude přepínač uprostřed a zakrývat váš obsah, ale když zmáčknete tlačítko pro změnu hlasitosti, tak se v levé horní části obrazovky objeví přepínač podobný tomu v Ovládacím centru. A pokud budete mačkat tlačítka pro změnu hlasitosti víckrát, tak se přepínač dokonce zmenší pouze do podoby malého posuvníku tak, aby byl co nejméně rušivý. Věříme, že tato malá změna potěší velké množství uživatelů.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...