Apple vydal druhé beta verze všech nových operačních systémů

0 414

Apple včera v podvečer našeho času vydal druhé beta verze všech nových operačních systémů, které představil začátkem měsíce na vývojářské konferenci WWDC – iOS 13, iPadOS 13, watchOS 6, tvOS 13 a macOS 11.15 Catalina. Co přináší za novinky a vyplatí se je již nainstalovat na vaše zařízení?

Novinky v iOS 13 beta 2

Jedna z nejvýznamnějších novinek u iOS 13 beta 2 je způsob instalace – u první bety to Apple zájemcům o testování značně ztížil, jelikož jste museli ze stránek Applu stahovat celý IPSW soubor s operačním systémem a instalace byla možná pouze z beta verze macOS 10.15 Catalina. U druhé beta verze Apple již vydal profil, který si můžete nainstalovat přímo do telefonu a následně si iOS 13 stáhnout jako OTA aktualizaci.

Mezi další novinky a vylepšení nové betaverze iOS 13 patří vylepšení v aplikaci Soubory. Nyní se přímo přes tuto aplikaci můžete připojit k SMB serveru a vaší domácí NAS stanici. Aplikace tako nově podporuje externí uložiště naformátované v Apple APFS formátu, který dnes využívají již téměř všechna nová Apple zařízení.

V aplikaci Fotoaparátu se také udály změny – nově můžete využít nové portrétové režimy, které byly prezentovány při představení systému na WWDC. Apple dále představil nové Memoji nálepky, které doplňují ty, které byly obsaženy v první beta verzi. V celém systému pak můžete najít spoustu dílčích vylepšení a především oprav chyb, které se Apple snaží minimalizovat před vydáním veřejné beta verze v červenci.

Zatím pouze na vlastní riziko

Apple také vydal druhé beta verze všech svých další operačních systémů. Ty obsahují především opravy chyb z minulé verze. Všechny betaverze jsou stále ve velmi rané fázi vývoje a není doporučeno je instalovat na vaše primární zařízení, stále obsahují velké množství drobných i větších bugů, které mohou v nejhorším případě dokonce zablokovat vaše zařízení. Apple sám na svých stránkách tedy všem běžným uživatelům (tzn. Těm, kteří nejsou aktivními vývojáři) doporučuje vyčkat do července. Všechny nové bety jsme již začali testovat a brzy vám přineseme podrobnější dojmy.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...