Apple svolává starší Macbooky s vadnými bateriemi. Týká se to i vašeho modelu?

0 287

Apple v tomto týdnu zahájil svolávací akci na vybrané starší modely MacBooku Pro. Společnost zjistila, že některé série těchto notebooků mohou obsahovat vadné baterie, které se v mohou neúměrně přehřívat, což může vést i k bezpečnostním rizikům. Patří i váš MacBook do vadné série?

Podle Applu mohou některé modely 15-palcových Macbooků Pro prodaných v období od září 2015 do února 2017 obsahovat vadnou baterii, která se bude bez zjevných příčin extrémně přehřívat, což může vést až k její úplné nefunkčnosti a poškození dalších komponent či k jiným bezpečnostním rizikům. Apple tedy zahájil svolávací akce během které tyto baterie zákazníkům zdarma vymění i v případě, že jejich MacBook již není v záruce.

Na stránkách Applu si můžete ověřit, zda váš Macbook Pro spadá do nového výměnného programu

Apple na svých stránkách zdůrazňuje, že vada postihuje pouze určité procento výše uvedených Macbooků Pro prodaných v daném časovém rozmezí. U jiných modelů nebyl zjištěn žádný defekt. Společnost také spustila stránku, kde si můžete velmi snadno ověřit, zda se problém týká i vašeho zařízení. Stačí zadat sériové číslo vašeho MacBooku a ihned se dozvíte, zda i vy byste měli nechat svou baterii zdarma vyměnit. Sériové číslo vašeho Macbooku naleznete buď na krabici nebo v počítači když kliknete vlevo nahoře na ikonu jablka a poté vyberete „O tomto Macu“ . Po kliknutí na tuto nabídku se zobrazí informace o vašem zařízení a to i právě sériové číslo.

Apple již v minulosti zaznamenal problémy s bateriemi u svých zařízení

Pokud zjistíte, že váš Macbook spadá do těchto vadných sérií, tak Apple doporučuje ho co nejdříve donést na výměnu baterie do nejbližšího Apple Store či do jakéhokoliv autorizovaného servisu Apple. A jelikož v ČR zatím žádný Apple Store nemáme, musíme se spoléhat právě na tyto autorizované servisy – mezi ty největší patří sítě iStyle, iWant či Český Servis.

Podobných svolávacích akcí Apple v posledních letech zahájil několik. Jedna z největších se týkala vadných klávesnic napříč téměř všemi novými modely Macbooků, dále Apple u svých počítačů vyměňoval vadné SSD disky. Problémy se nevyhnuly ani iPhonům, kde byly v minulosti měněny vadné baterie či displeje u iPhonů 6 a X. Může se zdát, že Apple mívá u svých produktů podobných problémů poměrně hodně, je však nutno přičíst společnosti ke cti fakt, že vždy, když podobný problém zjistí, tak na něj uživatele upozorní a výměnné programy se vztahují i na zařízení, které již například delší dobu nejsou v záruce.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...