Apple vydal první veřejnou beta verzi iOS 13, iPadOS 13 a macOS 10.15!

0 179

Apple včera večer našeho času vydal první veřejné beta verze nových operačních systémů, které představil na své vývojářské konferenci WWDC začátkem tohoto měsíce. Nyní si i bez vývojářského účtu můžete vyzkoušet, jaké novinky si Apple pro tento rok ve svých systémech nachystal.

Vydání veřejné beta verze nových systémů je poměrně překvapující, jelikož Apple na WWDC oznámil, že veřejné beta verze vyjdou až v průběhu července. Zřejmě se však podařilo odstranit největší nedostatky již dříve a tak nyní mohou i ne-vyvojáři testovat nové verze operačních systémů.

Pokud se již nemůžete dočkat a chcete si veškeré nové funkce iOS 13, iPadOS 13 či macOS 10.15 Catalina vyzkoušet již nyní, stačí kliknout na tento odkaz , zaregistrovat se svým Apple ID a poté vám bude umožněno stáhnout si veřejnou beta verzi na vaše zařízení.

iOS 13 a iPadOS 13 přináší spoustu nových funkcí, v čele s novým „tmavým režimem“, který alespoň na iPhonech s OLED displeje vypadá opravdu fantasticky. Mezi další novinky iOS 13 patří zvýšení rychlosti, přepracované aplikace Připomínky a Fotky, nový hlas asistentky Siri a spousta dalších vylepšení. iPadOS 13 je pak zcela nový systém vycházející z iOS, který je přizpůsoben větším obrazovkám iPadu. Novinkám v operačním systému iPadOS 13 jsme se věnovali velmi podrobně ve dvou článcích – 1.díl , 2.dílVše, co Apple představil na konferenci WWDC jsme pak shrnuli v samostatném článku.

Uživatelé Apple Watch a Apple TV, kteří nejsou registrovanými vývojáři, nové systémy testovat nemohou, jelikož pro watchOS a tvOS Apple stejně jako v posledních letech nespustil veřejný beta program. Alespoň pro uživatele Apple Watch však možná svítá na lepší časy, jelikož větší množství uživatelů hlásí, že jim Apple poslal pozvánky k testování nové verze watchOS, ačkoliv nejsou registrovaní vývojáři. Je tedy možné, že se v brzké době dočkáme veřejného beta programu i pro stále větší komunitu uživatelů Apple Watch.

Je nutno dodat, že ačkoliv jsou nyní nové operační systémy od Applu dostupné široké veřejnosti, stále se jedná o rané verze systémů, které obsahují spousty chyb, nedoporučujeme je tedy instalovat na vaše primární zařízení. V brzké době by však měl Apple vydat další testovací verze a my je pro vás ihned budeme testovat a informovat vás o poznatcích z jejich každodenního používání.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...