Jak smazat aplikaci z Macu

0 235

Pokud máte na vašem Macu jednu nebo více aplikací, které si přejete smazat, tak si určitě říkáte jak na to. Existují dvě možnosti. Aplikaci lze smazat ve Finderu nebo za pomoci Launchpadu.

Smazání pomocí Launchpadu

  1. Otevřete si Launchpad  ve vašem Docku (otevřít se dá i jednoduchým gestem, kdy sevřete palec a tři prsty na trackpadu k sobě).
  2. Pokud požadovanou aplikaci v Launchpadu nevidíte, zadejte její název do vyhledávacího pole nahoře na obrazovce. Nebo přejeďte na trackpadu dvěma prsty doleva nebo doprava. Tím zobrazíte předchozí nebo následující stránku.
  3. Stiskněte a podržte klávesu Alt (), nebo na kteroukoli aplikaci klikněte a podržte tlačítko myši, dokud ikony nezačnou kmitat.
  4. Klikněte na tlačítko u aplikace, kterou chcete smazat, a potvrďte akci kliknutím na Smazat. Aplikace se ihned smaže. Ty, které nemají ikonku křížku, buď nepochází z App Storu, nebo jsou Macem vyžadovány. Ke smazání těchto aplikací, které jste nenainstalovali z App Storu, použijte Finder.

Smazání pomocí Finderu

  1. Najděte aplikaci ve Finderu Většina aplikací je ve složce Aplikace, kterou můžete otevřít kliknutím na Aplikace v bočním panelu kteréhokoli okna Finderu.
  2. Přetáhněte aplikaci do koše nebo ji vyberte a zvolte v nabídce Soubor a Přesunout do koše
  3. Nejspíše budete muset zadat přihlašovací údaje, zadejte tedy uživatelské jméno a heslo účtu správce Macu. Pravděpodobně jde o jméno a heslo, kterými se k Macu přihlašujete.
  4. Nakonec můžete ještě vysypat koš.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...