Jak přepnout Apple zařízení do zotavovacího módu.

0 564

V tomto článku se podíváme na to, jak dostat vaše zařízení do zotavovacího režimu. Nejdřív si ale řekneme rozdíl mezi zotavovacím režimem (Recovery Mod) a DFU režimem (Device Firmware Update Mode).

Zotavovací režim

Tento režim vám telefon nastaví do továrního nastavení. Dá se použít například když zapomenete heslo od zamykací obrazovky, nebo když se na zařízení objeví chyba, díky které si nebudete moci telefon obnovit do továrních dat klasickým způsobem.

DFU mód

Tato verze je spíše pro zkušenější uživatele. DFU mód využíváme tehdy, kdy potřebujeme provést downgrade systému a nebo nahráváme systém, který je jiný než máme původně v telefonu.

Jak na zotavovací režim

K provedení těchto úkolů musíte umět dát vaše Apple zařízení do zotavovacího módu. Dnes si ukážeme jak na to.

  1. Budete potřebovat nainstalovanou nejnovější verzi aplikace iTunes.
  2. Ujistěte se, že je zařízení připojené k počítači, a postupujte podle níže uvedených pokynů pro váš konkrétní model.
  3. Až dostanete na výběr, jestli chcete zařízení obnovit, nebo aktualizovat, zvolte Aktualizovat. iTunes se pokusí přeinstalovat iOS, aniž by smazaly vaše data.

Modely iPadu s Face ID

Podržte horní tlačítko spolu s jedním z tlačítek ovládání hlasitosti dokud se nezobrazí vypínací posuvník. Přetažením posuvníku zařízení vypněte. Připojte zařízení k počítači a držte při tom stisknuté horní tlačítko. Držte ho pořád stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.

iPhone X a novější

Vypněte zařízení přidržením zapínacího tlačítka spolu se stisknutým tlačítkem snížení hlasitosti.

Připojte zařízení k počítači a držte při tom stisknuté boční tlačítko. Držte ho pořád stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.

iPhone 7, 8 a iPod touch (7. generace)

Vypněte zařízení.

Připojte zařízení k počítači a držte přitom stisknuté tlačítko snížení hlasitosti. Držte ho pořád stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.

iPad s tlačítkem plochy, iPhone 6s nebo starší a iPod touch (6. generace) nebo starší

Vypněte zařízení.

Připojte zařízení k počítači a držte při tom stisknuté tlačítko plochy. Držte ho pořád stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...