Jak aktivovat eSIM na iPhonu XS, XS Max nebo XR?

0 294

iPhonům dlouhá léta chyběla velmi populární Dual-SIM funkcionalita a Apple se loni rozhodl prosbám uživatelů vyhovět  a nejnovější iPhony nabízí možnost provozovat dvě SIM karty. Nebyl by to však Apple, kdyby v tom nebylo něco speciálního – na iPhonech XS, XS Max a XR můžete sice využívat dvě SIM, ale pouze jedna může být klasická. Ta druhá je v telefonu ve formě elektronické eSIM. A v dnešním článku si popíšeme, jak právě tuto elektronickou SIM kartu ve vašem iPhonu aktivovat.

Jednodušší cesta k neomezeným datům na léto!

eSIM je oproti klasickým plastovým SIM kartám pouze malý čip uvnitř telefonu

Elektronickou SIM kartu jsem chtěl vyzkoušet na svém iPhonu již delší dobu a nyní mě to k tomu přiměla akce, kterou pro své zákazníky uspořádal český T-Mobile. Pokud máte jakýkoliv jeho hlasový tarif (může být i předplacenka Twist) a máte aktivovaný jakýkoliv datový balíček (i základní 400MB za 99 Kč), tak můžete až do konce srpna využívat neomezená data. Jelikož jsem ale zákazník Vodafonu, musel jsem si pořídit právě novou Twist kartu, kterou ale díky eSIM funkcionalitě mohu používat zároveň se svou běžnou Vodafone kartou. Na prodejně T-Mobile mně stačilo při koupi Twist karty za 200 Kč říct, že bych chtěl tuto kartu jako eSIM a konzultantka mi ihned předala plastovou kartičku na které se nachází QR kód s aktivačním číslem mé eSIM. Tento kód pak spárovala s nově pořízenou Twist kartou. Pak již stačí jen eSIM aktivovat na vašem iPhonu. Jak na to?

Snadněji to již nejde

Aktivace eSIM je velmi jednoduchou záležitostí, která vám zabere maximálně 3 minuty. Stačí jít do Nastavení – Mobilní data – “Přidat mobilní tarif” a otevře se vám okno, kde pomocí fotoaparátu naskenujete QR kód z kartičky, kterou jste obdrželi od operátora. Pokud QR kód vyfotit nemůžete, je zde i možnost z kartičky ručně opsat příslušné kódy. Poté se vám zobrazí váš tarif a novou SIM si můžete pojmenovat dle libosti. Následně si můžete nastavit, která SIM karta bude primární na volání, která na data apod. To je vše. Nyní by vaše eSIM měla být aktivována. Na displeji vpravo nahoře pak uvidíte dvě ikony signálu a vlevo zase jméno vašich operátorů. V nastavení mobilních dat poté můžete upravovat nastavení obou SIM.


V eSIM je budoucnost

Z českých operátorů zatím eSIM podporuje T-Mobile a Vodafone. O2 přislíbilo, že na podpoře elektronických SIM karet pracuje a snad eSIM spustí ještě v průběhu letošního roku. Doufejme, že v budoucnu bude u nás eSIM fungovat stejně jako například ve Spojených Státech, kde k její aktivaci nepotřebujete ani navštěvovat pobočku operátora. Stačí, když si stáhnete aplikaci příslušného operátora, vyberete si tarif a aplikace vás automaticky přesměruje do nastavení eSIM, kde si daný tarif ihned můžete aktivovat.


Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...