Podívejte se, jak bude vypadat nový iPhone 11 a co nového přinese!

1 254

Posledních téměř 10 let je již nepsaným pravidlem, že s příchodem podzimu Apple vydává i novou verzi svého nejdůležitějšího produktu – iPhonu. A tak není překvapením, že i letos se dočkáme nové verze. Applu se podobu nových telefonů opět nepodařilo uhlídat a tak již nyní, téměř 2 měsíce před vydáním, známe takřka finální podobu nových iPhonů. Jak budou vypadat, co budou umět a kolik budou stát? Dali jsme dohromady všechny dosavadní úniky a pojďte se tedy s námi podívat, jak budou iPhony 2019 vypadat.

Kolik modelů nás letos čeká?

Podle posledních informací by měl Apple vydat opět 3 nové iPhony 5.8 a 6.5 palcové modely s OLED displejem a 6.1 palcový model s LCD displejem, tedy stejná sestava jako loni. Dva modely s OLED displeji budou přímými nástupci iPhonů XS a XS Max a model s LCD displejem pak nahradí populární iPhone XR. Designově budou telefony téměř totožné se současnou generací iPhonů, hovoří se však, že by u nich mělo být využito nového typu krycího skla pro ještě větší odolnost a to jak na přední tak i zadní straně. U nástupce iPhonu XR se pak podle nejnovějších spekulací dočkáme nových barev – hovoří se o fialové a zelené, které by měly nahradit některé z barev současných.

Novinky potěší převážně fotografy

A na jaké novinky se můžeme u letošních modelů těšit? U všech letošních iPhonů by měl být nasazen nejnovější procesor Apple A13, který by měl být oproti loňskému A12 Bionic zase o něco rychlejší, ale především opět úspornější a šetrnější k baterii. Nasazené baterie mají být také o něco větší (hovoří se o cca 20% nárůstu kapacity), což by v kombinaci s úspornějším procesorem mohlo znamenat lepší výdrž na jedno nabití. Nové iPhony budou stejně jako jejich předchůdci podporovat bezdrátové nabíjení podle standardu QI. Stejně jako vlajkové lodě od konkurence mají nové iPhony podporovat funkci reverzního nabíjení – mělo by tedy být možno iPhonem dobíjet jiná zařízení, která podporují bezdrátové nabíjení, převážně se hovoří o možnosti dobít nové Airpods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem. Zda bude možné pomocí této funkce dobíjet i jiné telefony či dokonce například Apple Watch, zatím není jasné.

Dle všech dostupných informací se však letos mají největší změny udát ve fotoaparátu. Oba dva OLED modely by měly obsahovat fotoaparát se třemi čočkami – širokou, ultra-širokou a teleobjektivem. 6.1 palcový LCD model by pak měl mít fotoaparát duální s jednou širokou čočkou a jedním teleobjektivem. Právě fotoaparáty budou hlavním prvkem, podle kterého nové iPhony zaručeně poznáte – na zadní straně telefonu totiž budou zabírat mnohem více místa a spolu s bleskem budou uspořádány do čtverce. Velikost jednotlivých čoček se také oproti předchozím modelům výrazně zvětší, což může znamenat lepší světelnost a tedy kvalitnější snímky za zhoršených světelných podmínek. Fotoaparát by měl také obsahovat novou funkci záznamu ve 3D, která by měla posloužit především v AR aplikacích. Změn se pravděpodobně dočká také přední fotoaparát – ten má mít nově 12 megapixelů oproti 8 megapixelům v loňských modelech. Vylepšená má být také TrueDepth kamera, která má na starosti funkci FaceID, která by tímto mohla dostat výraznější vylepšení.

Mezi další novinky, o kterých se v souvislosti s novými iPhony mluví je podpora rychlého nabíjení – to sice částečně umí i současné modely, avšak je k tomu potřeba velmi drahá nabíječka od MacBooku. Nové iPhony by měly 18W rychlonabíječku obsahovat přímo v balení, což by byla vítaná změnu oproti té současné, velmi pomalé 5W nabíječce. Nový adaptér by pak měl mít USB-C výstup a k iPhonu by měl v balení být dodáván kabel z USB-C do Lightning. Ano, ani současná generace iPhonů se pravděpodobně nepřipojí k iPadu Pro a MacBookům a stále si udrží klasický lightning konektor. S novým kabelem však alespoň konečně půjde iPhone k novým MacBookům připojit. iPhony by také měly disponovat novým rychlejším standardem Wi-Fi 6.0 a také rychlejšími datovými přenosy přes LTE.

3D Touch je mrtvý, ať žije Haptic Touch!

Dle posledních úniků je však stále jistější, že nové iPhony přijdou o jednu zásadní funkci a tou je 3D Touch. Ten byl poprvé použit v roce 2015 u iPhonu 6S a jde o funkci, která byla pro iPhone dlouhá léta specifická – jde o vrstvu displeje, která je citlivá na sílu stisku. Tato funkce je velmi užitečná a můžete díky ní využívat zajímavé zkratky, které jsou zakomponovány do celého systému iOS. Applu se nicméně povědomí o této funkci během let nepodařilo rozšířit mezi většinu uživatelů iPhonu a 3D Touch tedy vždy využívala pouze okrajová menšina uživatelů, kteří o této funkci věděli. V loňském iPhonu XR již Apple tuto funkci odstranil a nahradil novou funkcí Haptic Touch, která u některých prvků v systému simulovala 3D Touch pouze při delším podržení prstu na displeji. S příchodem beta verze iOS 13 pak Apple Haptic Touch nasadil ve všech případech, ve kterých bylo dříve potřeba použít 3D Touch. Uživatelé zvyklí na tuto funkci tedy o své oblíbené zkratky nepřijdou, u nových iPhonů si ale budou muset zvyknout, že je nevyvolají silným přitlačením prstu, ale pouhým podržením. Haptická odezva, kterou jim telefon dává, by však měla zůstat stejná.

Novinky ve zkratce

 • 3 modely – 5.8 a 6.5 palců s OLED displejem, 6.1 palců s LCD displejem
 • Nové 7nm procesory Apple A13
 • Baterie větší o cca 20%
 • Reverzní bezdrátové nabíjení
 • Rychlonabíjení s rychlejší nabíječkou již přímo v balení
 • Nový trojitý fotoaparát u OLED modelů, duální u LCD modelu
 • 12 megapixelový přední fotoaparát u všech modelů
 • Face ID 2.generace – vylepšení TrueDepth kamery
 • Možnost 3D záznamu pro lepší využití v AR aplikacích
 • 4GB RAM u LCD modelu oproti 3GB RAM u loňského iPhonu XR
 • Zrušení funkce 3D Touch a její nahrazení funkcí Haptic Touch
 • Rychlejší Wi-Fi 6.0 a rychlejší datové přenosy přes LTE
 • Cena by dle spekulací měli zůstat na úrovni loňských modelů, dražší by měla být jen spekulovaná 1TB varianta.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...