Apple vydal mimořádný update iOS 9.3.6 a iOS 10.3.4 pro staré iPhony a iPady

0 315

Apple začátkem tohoto týdne po dlouhých měsících beta testování vydal finální verzi iOS 12.4. Spolu s touto aktualizací však do světa nečekaně vypustil i aktualizace pro dva své již dlouho nepodporované systémy – iOS 9 a iOS 10. K aktualizaci takto starých systémů výrobci většinou přistupují po nalezení velmi vážných chyb či děr. Co tak vážného tedy Apple donutilo aktualizovat takto staré systémy?

Apple spolu s iOS 12.4 vydal i iOS 9.3.6 a iOS 10.3.4. Jedná se o opravdu mimořádné aktualizace, o čemž svědčí fakt, že poslední aktualizaci iOS 9 Apple vydal před 3 lety v srpnu 2016 a u iOS 10 vyšla poslední verze v červenci 2017, tedy před 2 lety. Apple však u těchto systémů našel kritické chyby, které v těchto nových verzích opravil. O jaké chyby se jedná?

iPhone 5 dostává po 2 letech novou bezpečnostní aktualizaci

Podle popisu aktualizace přímo od Applu tento update opravuje chybu GPS modulu, která mohla způsobovat špatné zobrazení data a času. Tato chyba mohla v důsledku znemožnit využívání zařízení s iOS 9 a 10 pro navigování. Dále je uvedeno, že tato aktualizace opravuje několik blíže nespecifikovaných bezpečnostních chyb. Pravděpodobně se jednalo o chyby závažné, jinak by výrobce tak staré systémy již neaktualizoval.

Nová aktualizace však není dostupná pro všechna zařízení s iOS 9 a iOS 10. iOS 9.3.6 je dostupný pro první generaci iPadu Mini, iPad 2 a iPad 3.generace. Update obdržela také Apple TV 3.generace. Jedná se tak téměř o všechna zařízení, ve kterých běží procesor A5 nebo A5X. Vyjímkou je iPhone 4S, jehož se tato aktualizace netýká. iOS 10.3.4 je pak dostupný pro iPhone 5 a iPad 4.generace. Je zajímavé, že aktualizace neobdržel iPhone 5C, který sdílí téměř totožný hardware s iPhonem 5.

Pokud vlastníte jeden z výše uvedených iPhonů nebo iPadů, doporučujeme vám aktualizovat na nově vydané systémy. Můžete tak provést v Nastavení – Obecné – Zkontrolovat aktualizace.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...