Apple vydal šestou beta verzi iOS 13, watchOS 6, iPadOS 13 a tvOS 13

0 189

Apple včera vydal šesté vývojářské beta verze většiny svých nových operačních systémů – iOS 13, watchOS 6, iPadOS 13 a tvOS 13 . Ty přichází pouhý týden poté, co byly vydány předchozí páté beta verze. Dostupná je zatím pouze registrovaným vývojářům, veřejná beta verze by dle předchozích zkušeností měla vyjít nejpozději do konce týdne. Jaké novinky přináší?

Vydání finální verze nových operačních systémů od Applu se již blíží mílovými kroky a Apple již nyní svůj dvoutýdenní cyklus vydávání nových beta verzí zkrátil na pouhý týden, což znamená jediné – nyní už se bude zaměřovat spíše na odladění systémů a stabilitu než na přidávání nových funkcí. Některé novinky se však v šesté betaverzi iOS 13 podařilo odhalit. Jaké to jsou?

  • Přepnutí tmavého režimu nyní můžete přidat jako rychlou zkratku do Ovládacího centra
  • Tmavý režim nyní můžete aktivovat i přes Siri
  • Ovládání hlasitosti nyní má opět 16 možností nastavení (oproti 32 v minulé beta verzi).
  • Při přepínání hlasitosti ucítíte silnější haptickou odezvu než v minulé beta verzi
  • Ikony složek na domovské obrazovce nyní více ladí s vaším pozadím na domovské obrazovce
  • Nové úvodní obrazovky u App Store a Fotek, které ukazují nové funkce těchto aplikací
  • Při tapnutí třemi prsty kdekoliv v systému se nově zobrazí nahoře na obrazovce menu s možnostmi kopírování a vkládání.

Jak můžete vidět, novinky jsou opravdu velmi minimální a Apple již nyní pouze ladí poslední chyby. Systém by tedy neměl padat a jeho chod by měl být rychlejší. Z vlastní zkušenosti již můžeme potvrdit, že Applu se již podařilo odstranit nejzásadnější chyby v iOS 13 a systém je tak nyní již dostatečně použitelný. Stále je však potřeba počítat s občasnými menšími problémy.

Všechny nové beta verze jsou nyní dostupné pro vývojáře, veřejná beta verze iOS 13 a iPadOS 13 by měla vyjít podle předchozích zkušenosti buď dnes večer nebo zítra. Finální verzi všech operačních systémů můžeme očekávat tradičně začátkem podzimu, obvykle se jedná o druhou půlku září.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...