Zamykání poznámek na iPhonu, iPadu a Macu

0 243

Pokud máte citlivá data, která si chcete zabezpečit jako jsou finanční údaje nebo přihlašovací údaje k webům apod., můžete si je zabezpečit pomocí hesla, otisku prstu a dokonce i obličeje. Nepotřebujete žádné speciální aplikace a stačí vám aplikace poznámky, kterou máte všichni předinstalovanou ve svých zařízeních. Pokud si tedy zamknete určitou poznámku, kterou chcete chránit před zrakem jiného uživatele, který může používat váš telefon nebo vaše zařízení, dostanete se k ní jen vy.

Poznámky jsou chráněny heslem, popřípadě otiskem prstu či faceID, ale jen na zařízeních, které tyto typy zámku podporují.

Pokud si takovou poznámku vytvoříte a uzamknete heslem na jednom zařízení, objeví se i na zařízení druhém pod stejným heslem.

Nastavení hesla pro poznámky

Předtím než si heslo vytvoříte, je nutné mít nastavenou nápovědu. Vše se dělá v nastavení. Pokud zapomenete heslo a nemáte vytvořenou nápovědu, nikdy se k zaheslované poznámce nedostanete.

Vytvoření hesla

  1. NastaveníPoznámkyHeslo 

Zadejte heslo a nastavte si pro něj nápovědu. V případě že to vaše zařízení podporuje, zapněte Touch ID nebo Face ID.

Změna hesla

  1. NastaveníPoznámkyHeslo
  2. Změnit heslo – zadejte staré heslo a potom nové heslo

Vytvoření hesla Macbook

Na Macu lze heslo vytvořit přímo v aplikaci Poznámky. Na řádku nabídek klikněte na PoznámkyPředvolbyNastavit heslo. Zadejte heslo, nastavte si pro něj nápovědu a klikněte na Hotovo.

Jak poznámku zamknout

  1. Otevřete poznámku kterou chcete zamknout
  2. Klepněte na ikonu
  3. Zvolte zamknout poznámku

Po uzamčení zůstane poznámka otevřená a navrchu obrazovky uvidíte symbol zámku . Pokud na tento symbol kliknete, poznámka se uzamkne.

Jak poznámku odemknout

  1. Otevřete zamčenou poznámku
  2. Klepněte na ikonu
  3. Odstranit zámek

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...