1. Díl: Skryté funkce iPhonu, o kterých jste možná nevěděli

0 168

Všichni vlastníci iPhonu mohou říci, že neustále nás něčím náš iPhone dokáže překvapit. Kdybychom se chvíli hrabali v nastavení či jen tak zkoušeli, co na iPhonu lze a co ne, nalezneme nespočetně nových funkcí, o kterých jsme doposud ani netušili.

S každou novou aktualizací tyto funkce přibývají a my se díky tomu můžeme těšit, že po každé aktualizaci budeme opět prohledávat náš mobil a
pokoušet se zjistit, co je nového. Pojďme si společně v naší nové sérii o skrytých funkcích v iPhonu představit prvních 5 vychytávek, o
kterých jsme nejspíše neměli ani tušení.

Lupa

Určitě se nám někdy stalo, že jsme viděli nějaký text či cokoliv jiného ve větší vzdálenosti a chtěli
jsme si to přiblížit, ale neměli jsme u sebe žádný dalekohled ani nic podobného. Možná jste nevěděli,
že nám s tím může pomoct i náš iPhone pomocí funkce „Lupa.

Přejděme do Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění -> Lupa -> Zde si lupu zapněme a nyní při trojím stisknutí postranního uzamykacího tlačítka se nám tato funkce aktivuje.

Mazání paměti aplikací

Pokud máme v mobilu již málo paměti, můžeme si prohlédnout soupis aplikací a zjistit, kolik místa nám zabírají. Na základě toho můžeme uvažovat, kterou aplikaci smažeme, abychom místo ušetřili.

Jděme do Nastavení -> Obecné -> Úložiště: iPhone -> Nyní vidíme přehled všech aplikací i s místem, který nám zabírají. Pokud klepneme na nějakou aplikaci, můžeme ji celu vymazat či tzv. „Odložit,“ tím se uvolní místo, které nám aplikace zabírá, ale pokud ji reinstalujeme, získáme její data zpět.

Vytočit naposledy zadané číslo

Spousta z nás možná neví, že pokud chceme vytočit nějaké číslo, na které jsme volali naposledy, nemusíme ho zdlouhavě psát do číselníku, nýbrž stačí pouze klepnout znovu na zelený symbol telefonu. Tím se nám toto číslo zobrazí.

Odstranění čísel v kalkulačce

Určitě se nám již někdy stalo, že jsme se nechtěně přepsali a do kalkulačky zadali číslo, které jsme nechtěli. Většina z nás kvůli tomu smaže celý příklad a počítá od znovu, málokdo ale ví, že to není potřeba, jelikož stačí pouze na našem příkladu táhnout vlevo či vpravo.

                                     

Uzavření více aplikací naráz

Všichni známe ten pocit, kdy máme otevřených několik aplikací a chceme je co nejrychleji zavřít. Nemusíme zdlouhavě aplikace vyhazovat po jedné, ale můžeme využít rovnou tři prsty naráz.

                                     

A co Vy? Věděli jste o těchto skrytých funkcí? Budu se těšit u dalšího dílu naší série.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...