NÁVOD: Jak nainstalovat beta verzi iOS 13, iPadOS 13 a watchOS 6 bez vývojářského profilu

0 342

Chtěli byste si vyzkoušet novou verzi iOS nebo watchOS co nejdříve a nechce se vám čekat na vydání veřejných betaverzí? Přinášíme vám návod, jak nainstalovat beta verzi nových operačních systémů i bez toho, aniž byste byli registrovaní vývojáři. Jak na to?

iOS 13 a watchOS 6 jsou již vydány v osmé vývojářské betaverzi. Oba systémy testujeme již několik měsíců od vydání první testovací verze a nyní již můžeme jejich vyzkoušení doporučit i vám – systém již je dostatečně stabilní a jde poznat, že Apple se již mílovými kroky blíží ke konci – očekává se, že finální verze pro veřejnost budou vydány během několika týdnů, pravděpodobně krátce po představení nových iPhonů v polovině září. Dnes vám ukážeme, jak nainstalovat vývojářský profil do vašeho zařízení a dostávat beta verze v moment, kdy je Apple vydá. Tento profil vám také zaručí přístup k dalším beta verzím nadcházejících verzí iOS 13 – 13.1, 13.2 atd. Jak tedy tento profil nainstalovat?

Návod na instalaci

Krok 1

Je nutné si vývojářský profil stáhnout. Existuje více stránek, na kterých si takový profil můžete stáhnout. Nám se již po několik let osvědčila stránka BetaProfiles.com , na které můžete stáhnout vývojářský profil pro všechna Apple zařízení

Krok 2

Na BetaProfiles si vybereme pro jaký operační systém si chceme vývojářský profil stáhnout. V našem případě se bude jednat o iOS 13. Následně klepneme na tlačítko „Download“

Krok 3

Stránka nás upozorní, že stahujeme vývojářský profil. Potvrdíme to klepnutím na „Allow“

Krok 4

Vyskočí nám oznámení, že profil se do našeho zařízení úspěšně stáhl. Nyní ho musíme nainstalovat.

Krok 5

Profil nainstalujeme tak, že přejdeme do Nastavení – Obecné – Profily. Tam nově stažený profil uvidíme. Klepneme na něj a vpravo nahoře klepneme na „Instalovat“ (viz. Obrázek). Nyní potvrdíme jeho nainstalování zadáním kódu k našemu zařízení.

Krok 6

Zobrazí se nám licenční podmínky k novému systému, ty potvrdíme klepnutím na „Instalovat“ v pravém horním rohu. Následně nám opět vyskočí okno, kde naposledy klepneme na „Instalovat“

Krok 7

Nyní je potřeba vaše zařízení restartovat, aby bylo možno nový systém stáhnout. Klepneme tedy na „Restartovat“

Krok 8

Po restartu zařízení již stačí jít do Nastavení – Obecné – Vyhledat aktualizace a měla by se nám zobrazit aktualizace na nejnovější dostupnou vývojářskou betaverzi.

Postup pro stažení betaverze pro watchOS je téměř identický s tím rozdílem, že na stránce BetaProfiles nestahujeme profil pro iOS, ale pro watchOS. Následně pak v aplikaci pro ovládání hodinek v iPhonu dáme vyhledat aktualizace a nejnovější beta by se nám měla zobrazit.

Ačkoliv jsme již zmínili, že současné betaverze jsou již dostatečně stabilní, stále se nejedná o finální verze, je tedy možné, že při jejich používání můžete narazit na občasné chyby či neodladěnosti v systému. Apple nyní přešel již na týdenní cyklus vydávání nových beta verzí, nyní až do vydání systému se tedy aktualizací dočkáme každý týden. V příštím návodu si ukážeme, jak nainstalovat nejnovější betaverzi macOS Catalina.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...