Jak docílit toho, aby iPhone psal, co diktujeme?

0 171

Bezpochyby jsme si všichni někdy vyzkoušeli Siri, jak ale víme, s češtinou u ní neuspějeme. Pokud chceme, aby nám například napsala nějaký text do poznámek, musíme diktovat anglicky. Ale co dělat, když chceme někam napsat něco, co diktujeme, česky? Pojďme se na to společně podívat.

Stačí přejít kamkoliv, kde dá zapnout klávesnice a cokoliv psát. Mohou to být klidně, již zmíněné, poznámky, ale i zprávy, Messenger, Instagram, apod. Pokud se nám zrovna nechce moc psát, můžeme kliknout na mikrofon, který máme u klávesnice. Pouze potvrdíme, že chceme povolit diktování. Teď můžeme diktovat cokoliv v jazyce, který máme nastavený jako základní (u nás nejspíše čeština).

Mikrofon umí přeměnit i některé fráze na znak, můžeme tedy říct například: „čárka,“ a on napíše čárku. To samé můžeme dělat například u tečky, otazníku, vykřičníku, zavináči, apostrofu, lomena, apod. Stačí pouze říct znak v 1. pádě jednotného čísla.

Diktování již dnes funguje poměrně dobře a rozumí skoro všemu, co řekneme. Předem bych ale upozornil, že to neumí napsat úplně všechny znaky, například závorku zde nenapíšeme. Také budeme mít trochu problém s velkými písmeny.
Další věcí je, že nemůžeme diktovat v cizím jazyce, musíme využívat ten, který je nastavený jako základní. Pokud tedy v mobilu používáme češtinu, nemůžeme diktovat anglicky, většinou nám to napíše slova špatně.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...