3. Díl Skryté funkce na iPhonu, o kterých jste možná nevěděli

0 199

Je tu další díl naší série, když si ukazujeme spousty vychytávek a skrytých funkcí v našem iPhonu, o kterých jsme s největší pravděpodobností neměli vůbec tušení. Od minulého dílu měl každý šanci se trochu prohrabat ve svém iPhonu a zkusit nějakou další najít.

Jako vždy se pojďme podívat na pět dalších zajímavých funkcí, které nám mohou ulehčit naše každodenní používání iPhonu.

Baterie

Každý týden nám chodí oznámení o tom, kolik času jsme strávili u obrazovky mobilního telefonu a o kolik je to více oproti minulému týdnu. Kromě této funkce nám nabízí náš iPhone si zobrazit za posledních 24 hodin či 10 dní aktivitu s naším mobilem a baterií.

Přejděme do nastavení -> Baterie -> Zde již vidíme, kdy jsme naposledy nabíjeli a jak jsme byli aktivní

Pokud potřebujeme, aby nám baterie co nejdéle vydržela, můžeme si zde zapnout „Režim nízké spotřeby,“ při tomto režimu můžeme mobil normálně využívat, ale díky tomu, že nám omezí některé funkce, které ale nejsou až tak nezbytné, se bude náš iPhone mnohem méně vybíjet.
Další zajímavou funkcí zde je kondice baterie. Můžeme si zde zkontrolovat, jak je naše baterie poškozená a na kolik procent se ještě zvládá plně nabíjet, pokud vidíme, že to již zdaleka není 100%, doporučil bych zvážit výměnu baterie.

Nakonec, pokud máte pocit, že se Vám mobil až příliš vybíjí, a přitom máte baterii v pořádku, můžete si sjet níže a podívat se, které aplikace Vám „žerou“ nejvíce baterie.

Vyhledávání v nastavení

Ačkoliv se může zdát, že je to úplně jednoduchá funkce na našem iPhonu, spousta lidí si jí nikdy nevšimla, jelikož je nám v podstatě tak trochu skrytá. Všichni určitě známe ten pocit, kdy jsme chtěli něco v nastavení změnit, ale nemohli jsme to najít.

Pokud si otevřeme nastavení, stačí pouze sjet prstem dolů a hned se nám vyhledávání objeví. Musíme uznat, že je to dost šikovná věc.

Focení pomocí tlačítek

Jistě jste se již někdy setkali s tím, že jste chtěli něco vyfotit, ale měli jste volnou pouze jednu ruku, kterou jste drželi iPhone a špatně se Vám klikalo na tlačítko k focení. Málokdo ví, že to vůbec není potřeba, jelikož můžeme pořídit fotografii i pouhým stisknutím tlačítka na ovládání hlasitosti.

3D Touch – silné stlačení

Apple nedávno přišel s menší vychytávkou, kdy stačí jenom silně podržet prst na nějaké aplikaci a nám se zobrazí jednoduché menu, kde vidíme pár vybraných možností dané aplikace.

Pokud máme v nějaké složce více aplikací, ze kterých nám chodí oznámení, a my se chceme pouze rychle podívat, která aplikace nám oznámení právě posílá, opět stačí pouze využít 3D Touch.

Bluetooth vypnutí

Pokud máme zapnuté bluetooth, které často používáme, ale víme, že už ho dnes nebudeme potřebovat. Nemusíme chodit do nastavení a bluetooth kompletně vypínat. Stačí jít do ovládacích prvků a zde kliknout na ikonku bluetooth, tímto si ho vypneme pouze pro dnešní den. Zítra se nám opět zapne.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...