4. Díl Skryté funkce na iPhonu, o kterých jste možná nevěděli

0 142

Vítám Vás u pokračování naší série, kde si představujeme spoustu zajímavých funkcí, které nám nabízí náš iPhone, a my jsme o nich nejspíše neměli ani tušení. Připravte si své iPhony a pojďte si vyzkoušet další tři skryté funkce a zpříjemněte si práci na svém iPhonu.

LiveFoto na tapetě

Určitě se již každý uživatel iPhonu setkal s funkcí live photo. Jedná se v podstatě o klasickou fotku, která však funguje jako menší video. Pro lepší představu si určitě každý vzpomene na hýbající se obrázky v některých filmech. Live photo je v podstatě něco takového. Samozřejmě, že nám nerozpohybuje obrázek, který si vytiskneme na papíře, ale rozpohybuje nám fotografie v mobilu.

Live fotku si spustíme klasicky v galerii podržením prstu na dané fotce. Aby nám tato funkce fungovala, musí být vlevo nahoře u naší fotografie tento symbol.

Pokud nějakou takovou fotografii máme a chceme si ji nastavit jako tapetu, stačí jít do galerie a zde klepnout na znak pro sdílení vlevo dole a nyní dole vybrat „Použít jako tapetu.“ -> Musíme zanechat zaškrtnutou kolonku „Live Photo,“ poté již jen klepneme na „Nastavit,“ vybereme, na jaké tapetě chceme tuto fotku nastavit. Teď již pro spuštění live fotky stačí pouze podržet prst na tapetě.

Zvětšení

Jistě se Vám již někdy stalo, že jste někde viděli až příliš malý text či detail na fotce a potřebovali jste ho zvětšit. IPhone za nás tuto starost vyřeší, jelikož obsahuje funkci zvětšení. Pro její aktivaci se stačí přesunout do nastavení -> „Obecné“ -> „Zpřístupnění“ -> „Zvětšení,“ zde si ho aktivujeme.

Po aktivaci se nám zde zobrazí takováto lupa, tu můžeme posouvat, kdekoliv potřebujeme. Pokud poklepeme na rámeček dole, zobrazí se nám ovládací menu. Tam můžeme upravovat velikost zvětšení či zvětšení skrýt. Pro jeho znovu zobrazení nám stačí poklepat třikrát třemi prsty kdekoliv na ploše.

Rychlé zapnutí svítilny i bez odemčení mobilu

Tato funkce funguje nejjednodušeji na iPhonech X. Náš iPhone nemusíme vůbec ani odemykat, přímo na uzamykací obrazovce máme hned dole vlevo svítilnu, na té podržíme prst a to je vše, svítilna se nám zapne. Vypneme ji úplně stejným způsobem.
Velkou výhodou tohoto způsobu je, že ho může využívat v podstatě úplně každý, i ten, kdo nemá náš přístupový kód či neprojde přes FaceID.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...