Kombinace FaceID a TouchID u iPhonů příští rok

0 180

Dle informací, které byly sděleny, je velmi pravděpodobné, že Apple připravuje do příštího roku nové iPhony, které by měly být vybavené jak snímačem prstů TouchID, tak i snímačem obličeje FaceID. Panují bohužel i zvěsti, že Apple nebude mít dostatek prostředků, aby takový iPhone vydal již příští rok, což by znamenalo, že se to bude moci posunout až do roku 2021, ale my budeme i přesto doufat, že to pro rok 2020 dopadne, a řekneme si, jak by takový iPhone měl vypadat.

Jelikož chce Apple zachovat velikost displeje, kterou mají iPhony řady X, kdy do obrazovky nezasahuje přebytečné TouchID, chtějí zabudovat otisk prstu přímo pod displej iPhonu. Což by znamenalo, že by struktura iPhone mohla zůstat podobná, jako tomu bylo u již zmiňovaných iPhonů X. Uživatel by pouze přiložil prst na určené místo na displeji, které by bylo normálně funkční a nesloužilo by jen a pouze ke skenování otisku prstu.

Při ověřování bychom mohli využívat obě varianty, FaceID i TouchID. Kombinace obou dvou prvků by nám mohla velmi zpříjemnit využívání iPhonů, jelikož každý, kdo někdy využíval odemykání pomocí otisku prstu, může dát za pravdu, že není zrovna moc příjemné, když si uděláte něco s prstem či ho máte jen mokrý a hned Vám kvůli tomu začne zlobit TouchID a nejde iPhone odemknout, tudíž musíte zadávat číselný kód od mobilu.
Naopak ti z Vás, co někdy využívali FaceID, zase mohou říci, že není zrovna příjemné, když si dáte jen něco přes obličej a FaceID nám hned nefunguje úplně správně. V některých případech sice zafunguje, protože rozpozná naše rysy, ale nebývá to pokaždé. Také není úplně vyhovující, když máme iPhone položený na stole a chceme ho odemknout, takže se musíme nad mobil naklánět, tuto nepříjemnost by však měly iPhony, které vyjdou tento měsíc, vyřešit, ale kdo ví, jak dobře to bude fungovat.

Budeme se na tyto iPhony těšit a doufat, že je Apple stihne vydat již příští rok.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...