5. Díl Skryté funkce na iPhonu, o kterých jste možná nevěděli

0 198

Po pár dnech Vás opět vítám u naší série, kde si představujeme vždy pár skrytých funkcí, které můžeme nalézt na našem iPhonu a které se nám mohou při jeho běžném používání velmi hodit.

Nemusíme to dále okecávat a pojďme si rovnou představit pět dalších funkcí.

Automatické vypnutí hudby po určitém čase

Jistě se Vám již někdy stalo, že jste si v klidu poslouchali písničky či koukali na film, ale najednou jste usnuli. Poté jste se ráno probudili a měli jste opravdu obrovskou bolest hlavy z toho, jak Vám do sluchátek celou noc hrála hudba. Není to nic příjemného. Apple nám však nabízí řešení.
Určitě jste se již někdy setkali s minutkou, která se nachází v hodinách. Minutku můžeme využívat například při vaření, kdy chceme, aby nám mobil zazvonil po určitém čase. Naopak si zde ale můžeme nastavit i jiné úkoly, co iPhone vykoná, když uběhne určitý čas, a nemusí se jednat pouze o přehrání určitého zvuku.

Najeďme si do minutky a klepněme na kolonku: „Po skončení“ -> Sjedeme úplně dolů, kde najdeme možnost „Zastavit přehrávání.“ Díky této funkci se nám samy vypnou písničky a přestanou nám hrát do uší.

SOS

I když to rozhodně nikomu nepřeji, může se v nejkrizovějších případech stát, že budete urychleně potřebovat kontaktovat nějakou záchrannou službu, v nastavení nalezneme možnost „Tíseň a SOS,“ ta je již od základu zapnuta, ale doporučuji si to zkontrolovat, poté stačí podržet vzájemně tlačítko pro uzamknutí mobilu a tlačítko pro ovládání hlasitosti, nyní můžeme ihned zavolat o pomoc.

Dále je možné si nastavit i nouzové kontakty. Nouzové kontakty patří ke zdravotnímu ID, pokud si ho vytvoříme, je možné i nastavit, na která telefonní čísla bude odeslána informativní SMS s naším stavem a současnou polohou. Můžeme tak zkontaktovat například své rodiče či partnera.

Velikost textu

Občas se nám může stát, že již trochu hůře vidíme či jen máme raději, když vidíme text více z dálky. Apple nám umožňuje si na iPhonu upravit velikost textu dle potřeby. Stačí přejít do nastavení -> „Ovládací centrum“ -> „Upravit ovládací prvky“ -> Zde si přidejme k ovládacím prvkům velikost textu.

Nyní si můžeme v ovládacích prvcích vybrat až mezi šesti velikostmi písmen. Já osobně využívám tu druhou velikost, vyhovuje mi nejvíce.
Klidně si všechny vyzkoušejte a sami řekněte, jaká Vám vyhovuje nejvíce.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...