Úroveň hlasitosti na iOS a watchOS 6

0 236

IOS 13 nám již klepe na dveře a společně s watchOS 6 obsahuje spousty nových, zajímavých funkcí, u kterých se budeme sami divit, že je vlastně ještě potřebujeme. Jak IOS 13, tak i watchOS 6 bude obsahovat funkci, která nám pomůže kontrolovat vystavování se vysokým hlasitostem a kontrolovat úroveň zvuku vycházejících ze sluchátek. Systém IOS přidá funkci, která nám bude sledovat příliš vysokou hlasitost ve sluchátkách a WatchOS 6 přinese funkci, která bude hlídat hluk v našem okolí.

Apple nám bude rozdělovat úrovně hlasitosti našich sluchátek dle decibelů, a to na „Ok“ a „Hlasité.“

IOS

Na IOS to nalezneme v aplikaci Zdraví, kde si budeme moci zobrazit podrobné informace o hladině zvuku našich sluchátek za poslední den, týden nebo klidně i rok. Hlasitost pod 80 decibelů se řadí do kategorie OK, ale jakmile se dostaneme, po delší dobu, nad tuto hladinu, již nám to systém vyhodnotí jako „hlasitý.“

Měli bychom mít možnost filtrovat úrovně zvuku i podle typu sluchátek, uvidíme zde i denní průměr, apod.
Apple samozřejmě doporučuje pro správné měření využívat sluchátka Beats či Airpods, ale neměl být problém i u sluchátek jiných značek.

Watch

U Apple Watch pro nás Apple přidá funkci, která nás upozorní, pokud se budeme nacházet v hlučném prostředí, které by mohlo ohrozit náš sluch. Na iPhonu si budeme moci nastavit, jaká hladina hluku má být brána jako nebezpečná a později nás na Apple Watch upozornit. Je uváděno, že každá hladina zvuku je nebezpečná po vystavování různou dobu. Některé zdroje uvádí, že riziko poškození sluchu vzniká, pokud bychom se vystavovali například 100 decibelům 15 minut denně či 85 decibelům 8 hodin denně.

Myslím si, že Apple opět přidává opravdu užitečnou funkci, která by nám mohla pomoct i v prevenci ztráty sluchu, tudíž bychom si měli všichni dávat pozor na to, co nám naše Watch či náš iPhone a iPad hlásí. Vystavovat se příliš hlasitému zvuku není nic dobrého.

Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...