Apple keynote startuje zítra v 19:00 – Jaké novinky se budou představovat?

0 245

Každoroční svátek všech Apple fanoušků je konečně tady – zítra v 19.00 našeho času kalifornský výrobce zahájí jednu z nejočekávanějších akcí roku, na které bude představovat nové produktu v čele s iPhonem 11. Ten však s největší pravděpodobností nebude jedinou hardwarovou novinkou, kterou na zítřejší keynote uvidíme. Na co vše se můžeme od Applu těšit? Seřadili jsme vám novinky podle pravděpodobnosti s jakou můžeme čekat, že je Apple představí. Pojďte se podívat!

iPhone

To, že Apple představí nové iPhony je sázka na jistotu – je to již téměř 10 let, kdy Apple v tomto období na podzim nové telefony představuje a letos nebude žádná výjimka. Nové iPhony budou s největší pravděpodobností stejně jako loni 3 a jejich název bude iPhone 11 (nástupce iPhonu XR), iPhone 11 Pro (nástupce iPhonu XS) a iPhone 11 Pro Max (nástupce iPhone XS Max). Vzhledově budou telefony velmi podobné loňským modelům, odlišnost bude pouze v čočce fotoaparátu, která bude nově dvojitá u iPhonu 11 a trojitá u Pro modelů. Dále budou telefony obsahovat nový čip Apple A13, reverzní bezdrátové nabíjení, výrazně vyšší kapacitu baterie či například 2.generaci FaceID. Do prodeje by pak měly nové iPhony jít pravděpodobně 20.září.

Pravděpodobnost: 100%

Nové systémy

Další jistotou je oficiální uvedení nových systémů. Všechny nové hardwarové produkty, které Apple na zítřejší keynote představí budou běžet na nové verzi operačního systému, které Apple představil na vývojářské konferenci WWDC v červnu a následně celé léto poctivě testoval. Zítra bychom se tedy měli dočkat oznámení oficiálního data, kdy se iOS 13, iPadOS 13, watchOS 6, tvOS 13 a macOS Catalina dostanou k veřejnosti. Pravděpodobně se tak stane již příští týden před zahájením prodeje nových iPhonů. 

Pravděpodobnost: 100%

Apple Watch

Poslední 3 roky Apple na svých podzimních keynote vždy uváděl i nové generace svých hodinek Apple Watch a i letos bychom měli vidět nový model, pravděpodobně nazvaný Apple Watch Series 5, o kterém však zatím moc nevíme, jelikož bylo velmi málo úniků. Zatím to však vypadá, že design hodinek bude stejný jako u Apple Watch Series 4, které loni přinesly nový vzhled. Mohli bychom se dočkat nového procesoru S5 či nových materiálů – spekuluje se, že nové Apple Watch se vrátí v keramické verzi. V posledních dnech také unikla informace, že Apple do Apple Watch chystá novou funkci pro sledování a zaznamenávání spánku. Zda-li však tato funkce bude exkluzivitou pouze pro Series 5, na to si musíme počkat do zítra.

Pravděpodobnost: 90%

Apple TV

Svůj set-top-box Apple posledních několik let vždy aktualizoval v dvouletých cyklech a jelikož Apple TV 4K vyšla v roce 2017, tak je opět na čase nový model. U krabičky jako Apple TV je těžké hledat věci, které by potřebovaly upgrade, vypadá to však, že s novou Apple TV se Apple zaměří na vylepšení výkonu – nově by ji měl pohánět čip Apple A12 Bionic, čímž se Apple připravuje na spuštění herní služby Apple Arcade a nový hardware tak dovolí na Apple TV hrát i ty nejnáročnější hry. Spekuluje se také, že Apple opět přepracuje ovladač k Apple TV tak, aby se na něm daly hry například z Arcade lépe a pohodlněji hrát. 

Pravděpodobnost: 85%

Apple TV+ a Apple Arcade

Apple na jaře představil tři nové služby, z nichž však byla zatím spuštěna pouze jedna – Apple News +. Streamovací služba Apple TV+ a herní služba Apple Arcade bude spuštěna tento podzim a právě na zítřejší keynote bychom se měli dočkat detailů ohledně těchto služeb – všechny uživatele bude především zajímat cena předplatného a datum spuštění. U Apple TV+ se spekuluje o ceně 9.99 dolaru za měsíc, u herní služby Arcade je to pak mnohem zajímavějších 4.99 dolaru za měsíc. 

Pravděpodobnost: 80%

iPad

Letos na jaře jsme se dočkali nového iPadu Mini a iPadu Air, nyní se však spekuluje o nástupci nejlevnějšího modelu iPad (2018) a také o nových iPadech Pro. Apple by měl tak ještě letos představit nejlevnější model v nabídce, který by cenou neměl přesáhnout 10 tisíc – o tomto iPadu zatím víme pouze to, že by měl mít displej s uhlopříčkou 10.2 palce (oproti 9.7 palců u předchozího modelu). O nových iPadech Pro se toho také zatím moc neví, podle posledních informací by měly mít stejně jako nové iPhony vylepšenou zadní kameru a 2.generaci FaceID, jistotou je také nasazení nového procesoru Apple A13.  S představením nových iPadů však Apple pravděpodobně počká až na další keynote, která by se mohla konat v říjnu, stejně jako loni. Je možné, že se dočkáme překvapení a nové iPady uvidíme již zítra.

Pravděpodobnost: 50%

MacBook

Začátkem léta jsme se dočkali aktualizace MacBooků Pro a MacBooku Air, které však přinesly pouze standartní upgrade procesoru – u MacBooku Pro tak na nový design čekáme již od představení prvních MacBooků Pro s TouchBarem v roce 2016. A opravdu to vypadá, že letos se již nového MacBooku Pro dočkáme – celý rok se již objevují spekulace o novém 16-palcovém modelu, který by měl mít bezrámečkový design a vměstnat tak výrazně větší displej do stejně velkého těla, jako má současný 15-palcový model. I celkový design notebooku by měl být přepracovaný, více však o novém modelu nevíme. Stejně jako u iPadů však spíše očekáváme, že Apple uspořádá samostatnou keynote později na podzim. Nikdy si však nemůžeme být jisti.

Pravděpodobnost: 40%

Další možné novinky

Známý leaker “Longhorn”, který již dříve správně prozradil spoustu informací o nových Apple produktech, nyní na Twitteru naznačil, že Apple se chystá na své konferenci použít svou tradiční větu “One More Thing” – tedy velkou novinku, kterou si ale schovává až na samý konec prezentace – v minulosti takto představili například první Apple Watch či iPhone X. Co můžeme očekávat letos? Zdrojový kód iOS 13 naznačuje příchod tagů, kde by Apple prodával fyzické tagy, které by bylo možno připnout na jakýkoliv váš objekt (například kufr nebo kolo aj.) a my bychom tak přes aplikaci “Find My” vždy věděli, kde se dané zařízení nachází a velmi snadno ho v případě ztráty našli. Hovoří se také o nových AirPods, které sice byly aktualizovány na jaře, jednalo se však o minimální update a na opravdovou druhou generaci bezdrátových sluchátek čekáme již od představení prvních AirPods v roce 2016. A nejdivočejší spekulace pak hovoří o představení Apple brýlí, přes které bychom měli přistupovat k rozšířené realitě. Již několikrát se objevili informace, že Apple na tomto produktu opravdu pracuje, nicméně si nejsme jisti, zda-li již je kalifornský gigant přípraven ho ukázat veřejnosti. 

Pravděpodobnost : 10% 

Všechny novinky, které Apple představí můžete sledovat živě již zítra od 19:00 našeho času – pokud máte Mac či Windows, tak s prohlížeči Safari, Google Chrome a Microsoft Edge můžete keynote sledovat živě přímo na stránkách Applu. Pokud máte iOS zařízení nebo Apple TV, tak sledovat můžete akci sledovat v oficiální aplikaci Apple Events, která je dostupná na AppStore. Po keynote vám samozřejmě přineseme detailní shrnutí všech představených novinek zde na Apple Story.
Naše webová stránka používá soubory Cookies pro lepší zpracování reklamy a váš uživatelský zážitek Souhlasím podrobnosti...